Haberler

19 Mayıs Festivalleri Başlıyor

10728
14-05-2024

Uşak Belediyesi’nin Gençler İçin Düzenleyeceği Festivalin İçeriği Belli Oldu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Uşak Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Gençlik Festivali hafta bu sonu başlıyor. 18-19-20 Mayıs tarihleri arasında Atapark’ta düzenlenecek olan festival; müzikten sanata, çeşitli gösterilerden etkinliklere kadar birçok farklı rengi içerisinde barındıracak.

FİNAL HAFTASI ÖNCESİ MOTİVASYON

İlk olarak 18 Mayıs Cumartesi günü Atapark’ta başlayacak kortej ile açılışı yapılacak olan festivalde gençler final sınavları öncesi doyasıya eğlenerek bayramın neşesini hep birlikte yaşayacak. Kortej yürüyüşünü neşeli ritimleriyle kaplayacak olan Bando ekibinin yanı sıra; rengarenk vosvoslar, tiyatro toplulukları ve kent orkestrası üyeleri de kortejde yer alacak. Öte yandan ay yıldızlı bayrakların oluşturduğu kortej ile şehir kırmızı-beyaza bürünecek. Renkli kortejin ardından resmi olarak başlamış olacak festivalde, alanda yapılan etkinliklerin başında gelen balon futbolu, mini futbol ve dev Monopoly, karaoke, çeşitli sahne şovları ve turnuvalar, gençlerin ve kendini genç hissedenlerin ilgi odağı olacak.

KULAKLARIN PASI SİLİNECEK

Festival kapsamında ilk performans 18 Mayıs’ta Uşak Kent Orkestrası’nın olacak. Müzikte kalite anlayışıyla kentin semalarını muhteşem melodilerle dolduracak Kent Orkestrası’nın ardından; izleyen herkese geçmişe yolculuk yaptıracak olan Old Boys grubu 80’ler ve 90’lar konseptiyle her neslin eğlencesine ortak olacak. Dolu dolu geçecek ilk günün ardından tüm renkli etkinliklerin yanı sıra Balon Futbolu ve Karate Show gibi vatandaşlara özel gösteriler, göz kamaştırarak festivale renk katacak. İkinci gün ön grup olarak sahne alacak Narkoz Grubu, birbirinden eşsiz yorumlarıyla Uşaklıları müziğe doyuracak. Hemen ardından sahnede yerini alıp 'Biri Vardı', 'Sensiz Ben' gibi şarkılarıyla festival severlere ulaşacak olan Pera grubu; gençlere tam bir müzik ziyafeti yaşatacak.

LUNAPARK VE STANTLAR ETKİNLİK ALANINI SÜSLEYECEK

Atapark etkinlik alanı festivalin son gününde de gençlerin uğrak noktası olmaya devam edecek. Festivalin kalbi, birbirinden farklı etkinliklerle beraber atacak. Renkli sportif etkinlikler ve oyun grupları kenti coşkuya doyuracak. Son akşam ise enerjisiyle herkesi coşturacak olan Elif Buse Aşan sahneyi ısıtacak; ardından yediden yetmişe herkesin şarkılarını ezbere bildiği Ayna grubu Uşaklı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

16-17-18 Mayıs tarihlerinde lunaparkın ücretsiz olarak kullanılabileceği festivalde; bütün kentin doyasıya eğleneceği oyun platformlarından eşsiz lezzetlerin tadılacağı stantlara kadar birçok imkan gençlerle buluşacak.

0.0
Son Düzenlemeler: 14 May, 2024
İlgili İçerikler: 25-26 Mayıs Ramazan Bayramı 2. ve 3. günü açık olacak nöbetçi fırınlar. 2018 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişikliği-4 2018 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişikliği-3 2018 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişikliği-2 2018 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişikliği-1 2017 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişiklikleri-4 2017 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişiklikleri-3 2017 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişiklikleri-2 2017 Yılı Mayıs Ayı İmar Planı Değişiklikleri-1 ZEKA ve KOSGEB İşbirliği İle 2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor
19 mayıs çim konserleri festival haber konser özkan yalım uşak uşak belediyesi