Haberler

​Başkan Cahan'ın 29 Ekim Mesajı

2120
28-10-2015

Başkan Cahan’ın 29 Ekim Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Cumhuriyetin kolay kazanılmadığına dikkat çekilen açıklama şöyle devam etti:

“Bugün şanlı tarihimizin altın harflerle yazılmış günlerinden birisinin yıldönümünü yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce Yüce Türk Milleti düşmanların ve başka devletlerinin egemenliğinde yaşamayacağını Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı destansı mücadeleyle tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu mücadele Türk milletinin bağımsızlığı bir karakter olarak ortaya koyduğunun açıkça bir işaretidir. 29 Ekim’de cumhuriyetin kurulması şüphesiz çok önemlidir. Zira ilan edilen cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesi adına önemli bir adımdır. Bugün ülkemizin yurttaşları devleti yönetmeye talip olanları temeli atılan cumhuriyet sayesinde seçmekte ve halkın iradesi bu şekilde tecelli etmektedir. Ülkemiz cumhuriyetin kazanılmasına kadar ve cumhuriyetten sonra da varlığını, birliğini ve bütünlüğünü şehitlerin kanlarıyla elde etmiş ve ecdadımızın bu fedakarlığı sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Bu nedenle şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Bu özel günde şunu da belirtmeliyiz ki, ülkemiz geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da birliğine ve bütünlüğüne zarar getirmeyecektir. Asırlarca kardeşlik içinde yaşayan ülkemizin evlatları, cumhuriyetin ışığında bu kardeşliğini sürdürecektir. Bu düşünceler ile Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlarken vatan savunması için canlarını gözlerini bile kırpmadan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI KARAAĞAÇ MAHALLESİ KAPALI PAZAR YERİ KURA ÇEKİMİ Fatih Pazar Yeri Kura Çekimi Başvuru Listesi BAŞKAN ÇAKIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 29 EKİM MESAJI Belediye Başkanımız Mehmet Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Berat Kandili Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Çanakkale Zaferi Mesajı Karaağaç Kapalı Pazaryeri Kura Çekimi Başkan Çakın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
uşak belediyesi nurullah cahan başkan 29 ekim kutlama