Haberler

​Cenazelerde de Vatandaşın Yanında Belediyecilik

2464
26-01-2016

Cenazelerde de Vatandaşın Yanında Belediyecilik

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan vatandaşların cenazelerinde de yanlarında olduklarını ifade ederken, “Hemşehrilerimizin en zor günlerinde acılarını azaltmak adına pide ve ayran dağıtımının yanında tüm cenaze hizmetlerini eksiksiz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Birçok farklı sosyal projeye imza atan Uşak Belediyesi, vatandaşlarının her türlü ihtiyacına cevap veriyor. Kimsesizlerin kimsesi olma yolunda da emin adımlarla ilerleyen Belediye, cenazeleri olan Uşaklılar için de özel bir projeye imza attı. Cenaze hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getiren Belediye, son olarak cenaze sahiplerinin yüklerini hafifletmek adına cenaze evlerine ayran ve pide göndermeye başladı. 2015 yılında başlayan çalışmada 425 cenaze evine 21 bin 250 pide ve ayran dağıtıldı.

Zor günlerinde yanındayız

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediyemiz hemşehrilerimizin acılılarının da yanında yer alıyor” ifadesini kullandı. Yakınlarını kaybeden vatandaşların cenazelerini kaldırırlarken yüklerini bir nebze hafifletmek istediklerine değinen Cahan, “İlimizde Sosyal Belediye olma yolunda başarılı projelere imza atıyoruz. Bünyemizde yer alan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçmemesine rağmen takdire şayan işlere imza attı. Bu çalışmalardan birisi de cenazesi olan vatandaşlarımız için gerçekleşti. Biz yakınlarını kaybeden hemşehrilerimizin omuzlarından bir yükü alıyoruz. Bu nedenle pide ve ayran dağıtımını cenaze evlerinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Hemşehrilerimiz memnun

Yapılan desteğin memnuniyetle karşılandığının altını çizen Cahan, “Yaptığımız destekler neticesinde olumlu geri dönüşler alıyoruz. Vatandaşlarımız yaptığımız çalışmaya tam not veriyor. Belediyemiz kısa süre önce bu projeye başlamasına rağmen 425 cenaze evine 21 bin 250 pide ve ayran dağıttı. Bu çalışmalarımızın kapsamını daha da çok arttırarak sürdüreceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında Başkan Cahan "Yılın Kadınlarının" Yanında Oldu Uşak Belediyesi Amatör Spor Kulüplerinin Yanında Uşak Belediyesi Baş Tacı Büyüklerin Daima Yanında Cahan, "Kulüplerimizin Maddi ve Manevi Olarak Yanındayız" ​Tüfenkçi, "Uşak AK Belediyecilikle Daha da Güzelleşiyor" ​Cahan, "Küçük Mustafa'nın Yanındayız" ​Belediye Ramazan Ayında Dar Gelirlilerin Yanında "Kurslarla Vatandaşlarımızın Yanındayız" ​Cahan, "E-Uşak Projesiyle Hemşehrilerimizin Yanındayız"
uşak uşak belediyesi nurullah cahan destek CENAZE vatandaşın yanında pide ayran