Haberler

Çevre Duyarlılığımız Devam Edecek

2567
4-11-2015

Çevre Duyarlılığımız Devam Edecek

Çevre duyarlılığı nedeniyle 1 Eylül İlkokulu öğrencilerinin Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’a yaptığı ziyarette bir konuşma yapan Uludağ, “Yeni nesillere daha güzel bir doğa bırakmak için çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi çevre duyarlılığının artması ve çevreye duyarlı bir neslin yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Özellikle atık pillerin ve yağların doğaya verdiği zararlar hakkında öğrencileri bilinçlendirerek yok etmek için Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü bünyesinde okullarda eğitim seminerleri, tiyatrolar ve yarışmalar düzenleyen Belediye bu konuda takdir kazanıyor. Öğrencilerin doğa hassasiyeti Belediye çalışmalarıyla gelişirken, bu sayede öğrencilerin çevresinin ve ailelerinin de bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Uşak Belediyesi’nin bu konuda yaptığı çalışmalar nedeniyle okullardan da tebrik ziyaretleri gelmeye başladı.  1 Eylül İlkokulu öğrencileri Belediye Başkanı Hakan Uludağ’ı makamında ziyaret etti.

Miniklerde bilinç uyanıyor

Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Gelecek kuşaklara bırakılacak en büyük miras temiz ve yaşanabilir bir doğadır” dedi.

 Bu konuda okullarda güzel bir çalışma yaptıklarını bildiren Uludağ, “Günden güne gelişen çağımız maalesef olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. İnsan ve doğada yaşayan canlıların sağlığı maalesef bilincin az olması nedeniyle günden güne tehlikeli bir noktaya doğru ilerlemektedir. Yaşanan tehlike nedeniyle herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz de Belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilinçli olmaları ve bu bilinci çevrelerine ve gelecek nesillere aktarması için ilgili müdürlüklerimizle çalışmalar yapmaktayız. Okullarda başlattığımız eğitim seminerleri, yarışmalar ve tiyatrolar gençlerimizin tehlikeyi anlamasına katkı sağlıyor. İnanıyoruz ki yaptıklarımızın olumlu neticelerini hep birlikte göreceğiz” ifadesini kullandı.

Çalışmalar devam edecek

Öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Uludağ, “Bugün miniklerimiz bizleri yaptıkları ziyaretle mutlu ettiler. Verdiğimiz eğitimlerin neticelerini olumlu neticelerini görmek bizleri memnun etti. Bu nedenle kurum olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. doğaya zarar veren her şeyin karşısında duracağız”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: MODAFEST HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR! UŞAK SANAT İLE BESLENMEYE DEVAM EDİYOR Çevreköy Mahallesinden, Halime Öztürk Uşak Merkez Çevre Mahallesi'nden Safinaz Kıvılcım Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor Moda Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor! Uşak Belediyesi Ata Tohumunun Devamlılığını Sağlayacak UŞAKSPOR ÇEVREYE ZARARLI ATIKLARI 'ENERJİ'YE ÇEVİRDİ Uşak Merkez Çevreköy Mahallesi Sakinleri'nden Nazmi Keskin KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ ŞUBAT'TA DA DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR
uşak uşak belediyesi marka şehirler belediye hakan uludağ çevre duyarlılığı 1 eylül ilkokulu