Haberler

​Esnaf Festivali Başlıyor

2322
28-04-2016

Esnaf Festivali Başlıyor

Belediye Başkanı Nurullah Cahan esnaflara değer verdiklerine dikkat çekerken, yapacakları festivalle esnafların kendilerini tanıtmasına imkan tanıyacaklarını bildirdi.

Uşak Belediyesi ve Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Esnaf Festivali başlıyor. Uşak tarihinde bir ilk olma özelliğine sahip olan festivalle esnafların kendilerini tanıtması hedefleniyor. Festival  29 Nisan 2016 Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek. Festival kapsamında saat 10:00 da belediye hizmet binası önünden Atatürk Anıtı’na kadar kortej düzenlenecek. Daha sonra esnaflar Ata Park içinde kendi ürünlerini Uşaklılarla buluşturacak.

Kesnafımızın yanındayız

onu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan amaçlarının esnafın kazanımlarını arttırmak olduğunu belirtti. Cahan, “İlimizde her anlamıyla esnafımızın yanında bir belediyecilik anlayışı içindeyiz. Bu nedenle çeşitli zamanlarda esnaf odalarımızla bir araya gelerek, esnafımızın daha iyi ortamlarda olabilmesi için bir yol haritası çiziyoruz. İşte düzenlediğimiz festivale bunlardan birisidir” dedi.

Festival kenti olduk

Uşak’ın festivaller kenti olduğuna vurgu yapan Cahan, “İlimiz özellikle son iki yılda festival kenti oldu diyebiliriz. Çocuklarımızdan gençlerimize, sanattan esnafımıza kadar birçok festivali ilimizde organize ediyoruz. İşte onlardan birisi de esnaf festivalidir. Bundan sonraki yıllarda da esnaf festivallerimiz devam edecek” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: GURBETÇİ FESTİVALİ UNUTULMAZ BİR KAPANIŞ YAPTI GURBETÇİ FESTİVALİ'NDE EĞLENCE DUR DURAK BİLMİYOR Yeşil Karaağaç'ta Gurbetçi Festivali Rüzgarı 2. GURBETÇİ FESTİVALİ BAŞLIYOR UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI ULUSLARARASI BEŞİNCİ TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR Kent Merkezinde Büyük Dönüşüm Başlıyor GURBETÇİ FESTİVALİ'NDE ANKARALI AYŞE RÜZGARI GURBETÇİ FESTİVALİ RENKLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI Uşak Belediyesi Gurbetçi Festivali Program Akışı
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir festival esnaf esnaf odası festival şehri