Haberler

​Gurbetçilerimizin Düşüncelerini Önemsiyoruz

2233
12-08-2015

Gurbetçilerimizin Düşüncelerini Önemsiyoruz

Belediye Başkanı Nurullah Cahan gurbetçi aileler ile bir araya geldiği kahvaltıda,”Gurbette yaşayan hemşehrilerimiz ile sürekli istişare içinde olacağız. onların fikirlerini de projelerimize dahil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan gurbetçi aileler ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya Başkan Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Uludağ, Ergün Kırdinli, Erol Korkmaz ve belediye meclis üyeleri de katıldı. gurbetçilerin yurt dışında yaşadıkları sorunların da irdelendiği toplantıda Uşak projeleri de masaya yatırıldı.

Şehitlerimizin acısıyla etkinlikleri iptal ettik

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yurt dışında ekmek parası kazanmak için gidip yerleşen gurbetçilerin her zaman önemli olduğunu belirtti.

Gurbetçiler ile birlik ve beraberlik içinde olduklarını söyleyen Cahan, “İlimizde gurbette yaşayan ailelerimizle bir araya gelmek bizleri mutlu ediyor. Bizler her fırsatta gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gurbetçi kardeşlerimiz ile buluşuyoruz. Bugün de yaz ayları ve tatil olmaları hasebiyle ilimize gelen hemşehrilermizle beraber olup hasret gidermek istedik. Gönül isterdi ki festival havasında buluşmalar yapalım. Bunun için gerekli planlamaları yapmış,  konserler ile doyasıya bir hafta geçirmek için program hazırlamıştık. Fakat maalesef ülkemizde son haftalarda teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısı bunu yapmamıza engel oldu. Çünkü vatanımız bizim için mukaddes ve kutsaldır. Yüce Rabbimiz şehitlerimizi en güzel makamlara ulaştırsın geride kalan ailelerine de sabır versin. Bu vesile ile vatanımızın asla bölünmeyeceğini ve dimdik ayakta kalacağımızı belirtmek isteriz” diye konuştu.

Gelecek yıllarda daha kapsamlı organizasyonlar ile gurbetçiler ile bir araya geleceklerini dile getiren Cahan, “Bu vesileyle gurbetteki hemşehrilerimizin memleket hasretlerini gidereceği zaman dilimlerini güzelleştireceğiz” ifadesini kullandı.

Uşak her yıl daha da güzelleşiyor

Uşak’ta yapılan projeleri ve son durumlarını da anlatan Cahan, “İlimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çaba veriyoruz. Gurbetçi hemşehrilerimizin de bu ilin sahipleri olduğunu biliyoruz. Bu düşünceyle yapacağımız projelerde onların da fikirlerini önemsiyoruz. İlimizde Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelecek yıl birlikte çay içmeyi hedefliyoruz. Dokuzsele Deresi Islahı’nı da kısa sürede bitirerek örnek bir projemizi kentimize hediye edeceğiz. Bunun yanında kentimizin meydanını da yeniliyoruz. Bölgemiz tıpkı Avrupa kentleri gibi meydana kavuşacak. İlimizde yollarımızla ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımız çok kısa da olsa sıkıntı çekiyorlar ama yollar bittiğinde kentimizin beklentilerini karşılayan duruma gelecek. Gurbetçilerimiz kısacası gelecek yıl geldiklerinde bambaşka bir şehri görecekler. Bu vesileyle katılım sağlayan misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Memleket hasretimiz azalıyor

Uşak’ta bu şekilde ağırlandıklarını için mutlu olduklarını ifade eden Avusturya Fulpmest Belediye Meclis Üyesi Ali Gündoğdu ise şunları kaydetti: “Bugün bizleri burada ağırlayan Belediye Başkanımız Nurullah Cahan ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Gelecek yıllarda da yaşadığımız yerlerde kentimizin yöneticilerini göçrmek istiyoruz. Birlikte projeler yaparak ortak paydada buluşup kent menfaatlerine katkı sağlayacağız”.

0.0
Son Düzenlemeler: 12 Austos, 2015
İlgili İçerikler: ​Kent Merkezi Gibi Köy Yollarını da Önemsiyoruz ​Uludağ, "Şehitlerimizin Emanetleri ve Gazilerimizi Önemsiyoruz"
nurullah cahan marka şehir belediye belediye başkanı gurbetçi buluşma