Haberler

Kentsel Dönüşüm Alanına İlişkin Önemli Açıklama

2356
23-07-2020

Kentsel Dönüşüm Projesi'ne yönelik sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır! Konuya dair Uşak Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır...

Değerli hemşehrilerimiz,

Herhangi bir araştırmaya dayanmayan paylaşımda, Uşak Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi’nin orta kısmında yer alan bölümün önceki dönemde yeşil alan olarak belirlendiği, yeni dönemde ise buranın imar planında değişiklik yapılarak otel alanı olarak değiştirildiği iddia edilmektedir.

Doğru bilgi ise, bu alan 2014 yılında TOKİ tarafından onaylanan ve Belediyemize gönderilen imar planında otel alanı olarak belirlenmiştir ve 2014 yılından günümüze kadar imar planında hiçbir değişiklik yapılmamıştır.

Bahsi geçen alandaki mülkiyetin %85'i belediyemize değil, TOKi'ye aittir. Bu alana dair, görevde olduğumuz 2019 yılından itibaren Belediye Meclis toplantılarımızda hiçbir değişiklik görüşmesi yapılmamış ve böyle bir karar alınmamıştır.

Yine video içerisinde yer verilen görsellerde alan yeşil bölge olarak kamuoyuna sunulmuş olsa da, Uşak Merkez Durak ve Sarayaltı Mahalleleri ‘Gecekondu Önleme Bölgesi’ne ilişkin TOKİ tarafından hazırlanan ve Bakanlık Makamınca 15.10.2014 tarihli ve 16849 sayılı oluru ile 644 sayılı KHK ve 775 Gecekondu Kanunu hükümleri uyarınca onaylanan karar kapsamında en başından bu yana otel alanı olarak belirlenmiştir.

Video paylaşımındaki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu ve benzeri yanlış bilgilere itimat edilmemesini önemle rica ediyor, kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz...

0.0
Son Düzenlemeler: 23 Temmuz, 2020
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME Kent Merkezinde Büyük Dönüşüm Başlıyor Şebeke Suyuna İlişkin Uygunluk Raporları 2021 Yılı Kurban Kesim Noktaları ile Uyulması Gereken Kurallara İlişkin Önemli Duyuru HURDADAN OYUNCAĞA MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜLLÜ GERİ DÖNÜŞÜM TASARIM YARIŞMASI İsmetpaşa ve Orhan Dengiz Caddelerinde Planlanan Projeye İlişkin Basın Açıklaması Kurban Kesim Noktaları ve Uyulması Gereken Kurallara İlişkin Duyuru Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama Zeyilname 3 Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık-Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması
uşak uşak belediyesi açıklama kentsel dönüşüm alanı mehmet çakın