Haberler

​Mevlana'ya Yakışan Anma Etkinliği

2424
18-12-2015

Mevlana’ya Yakışan Anma Etkinliği

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye olarak manevi büyüklere sahip çıkacaklarını ve onlarını hayatlarının en iyi şekilde tanınması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Uşak Belediyesi Mevlana Celaleddin Rumi’nin vuslatının 742. yıldönümü nedeniyle bir program düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma gecesinde Konya Mevlana Sema Grubu tasavvuf müziği dinletisinin yanında Mevlana şiirleri okudu ve semah gösterileri yaptı. Geceye Başkan Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, Uşak Belediyesi birim müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Mevlana her zaman kalbimizde

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mevlana’nın hayatı hala bugün bizlere en güzel şekilde örnek teşkil etmektedir” dedi. Düşünceleri tüm dünya tarafından kabul edilen ve hoşgörünün sembolü olan Mevlana’yı en güzel şekilde yad ettiklerini aktaran Cahan, “Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu yılda Mevlana’nın 742. vuslat yıl dönümünde kendisine yakışan bir etkinliğe imza attı. Mevlana Hazretlerinin ölümünün üzerinden asırlar geçse bile hala fikirleri ve hoşgörüsü örnek olmaktadır. ‘Ne Olursan Ol Gel’ diyen ve bu düşünceyle Allah’a olan aşka herkesi davet eden Mevlana dünya tarafından da değerli bulunmaktadır. İşte böylesine önemli bir değerimizi yaşatmak için bu tür etkinliklere önem veriyoruz” dedi.

Geçmişimizi geleceğe öğreteceğiz

Uşak Belediyesi’nin maneviyatı büyük olan değerleri yaşatmak adına çalışmalarına devam edeceğini dile getiren Cahan şunları kaydetti:  “Belediyemiz yeni nesillere geçmişini ve ecdadının güzel düşüncelerini unutturtmamak adına çalışmalarına devam edecektir. Bu sayede maneviyatımızı asırlardan bu yana bize geldiği gibi, asırlarca yeni nesillere benimsetmek niyetindeyiz. bu sayede geçmişimize sımsıkı bağlı, unutmayan ve yozlaşmayan bir gençliği hedeflemekteyiz. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Konuşmaların ardından Konya Mevlana Sema Grubu Temsilcisi Ayşin Özçakıl Başkan Nurullah Cahan’a etkinliği düzenlediği için plaket takdim etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: AÇILIŞIN COŞKUSU TOPLU İFTAR ETKİNLİĞİYLE TAÇLANDI ŞEHRİN İLK GEZİCİ TİYATRO ETKİNLİĞİ FİNALİNİ YAPTI Uşak Belediyesi'nden "Atatürk'ü Anma Günü" İçin Anlamlı Video Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Ayrıştırılması İşi İhale İlanı Hayriye Yanmaz UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı Uşak Belediyesi'nden Personeline 1 Mayıs Etkinliği BAŞKAN CAHAN TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ ETKİNLİĞİNE KATILDI
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehirler belediye başkan SOSYAL mevlana anma kültür