Haberler

​Örnek Çocuk Festivali'ne Görkemli Açılış

2118
24-04-2015

Örnek Çocuk Festivali’ne Görkemli Açılış

Uşak Belediyesi Türkiye’de ve Ege Bölgesi’nde bir ilki gerçekleştirerek sadece çocuklara özel olan festivalin startını verdi. Üç gün sürecek festivalin açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediye yönetiminde çocukları daima önemsediklerini kaydetti.

Uşak Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir festival düzenledi. Festival Uşak Belediyesi önünden Atatürk Anıtı’na kadar yapılan kortej ile start aldı. Korteje Uşak Valisi Seddar Yavuz’un yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, çocuklar ve aileleri katıldı. Masal kahramanları çizgi filmlerin kahramanları, animasyon ekiplerinin eşliğinde başlayan kortej izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Çocuklarımız başımızın tacıdır

“Çocuklara her zaman değer veren bir belediyeyiz” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan bu kapsamda verdikleri değeri etkinlikler ile gösterdiklerini aktardı. 23 Nisan’ı çocukların istediği gibi yaşatan tek belediye olduklarını vurgulayan Cahan, “Bayramımızı bütün çocuklarımız okullarında ve yapılan törenlerde doya doya yaşadılar. Fakat biz ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve bizlere emaneti olan 23 Nisan’ı en anlamlı şekilde kutlamak istedik. Bu nedenle çocuklarımız için festivalimizi planladık. Festivalimizin ilk gününde gösterilen ilgi çocuklarımızın da böyle bir organizasyonu ne kadar istediğini bizlere göstermiştir. Çocukların mutluluğu her şeyden önemlidir. Ata Park’ta üç gün sürecek olan festivale tüm halkımızı davet ediyoruz. Burada pamuk helva, Osmanlı macunu ve mısır gibi birçok yiyecek ve farklı etkinlik çocuklarımıza ücretsiz sağlanacak” ifadesini kullandı.

Bundan sonra da çocuklar ile ilgili etkinlilerin süreceğine dikkat çeken Cahan, “Çocuklarımızın sosyal olabilecekleri zamanları arttırmak istiyoruz” dedi.

Çocuklara yönelik etkinlikler

Uşak’ın çocukların dostu olan marka bir kent olacağına işaret eden Başkan Cahan sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizde çocuklarımız ile ilgili farklı organizasyonlarımız olacak. Etkinliklerimiz ile çocuklarımızın her alanda gelişmelerine katkı sağlayacağız. Bunun yanında kültür ve sanat etkinliklerinde de çocuklarımızı gözeten çalışmalar sergileyeceğiz. Ayrıca belediye bünyesinde çocuk tiyatroları ve koroları oluşturarak sanata da çocuklarımızı dahil edeceğiz”

Konuşmaların ardından Ata Park içinde programlar devam etti. Burada Murat Şahintürk şefliğinde Türkiye’de dereceye girmiş çocuk korosu ve Çevre Köyü Çocuk Flüt Korosu şarkılarını seslendirdi. Başkan Cahan stantları tek tek gezerken, çocuklara pamuk şeker balon ve Osmanlı macunu dağıttı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'TA DEZAVANTAJLI ÇOCUKLAR SPOR İÇİN BİR ARAYA GELDİ 123 BİN METREKARELİK DEV PROJE ÇOCUK KENT'İN TEMELİ BAKAN KASAPOĞLU İLE ATILDI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇOCUKLARA MÜJDE; İKİNCİ DÖNEM BAŞLIYOR GENÇ KUŞAK FEST GÖRKEMLİ AÇILIŞ TÖRENİYLE BAŞLADI Uşak Belediyesi'nden Çocuk Bayramına Özel Şenlik KİTAP FUARI VE RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİ İÇİN GÖRKEMLİ AÇILIŞ Diyabetli Çocuklar Nasreddin Hoca İle Eğlenip El Becerisi Kursuyla Öğrendi HAYDİ ÇOCUKLAR ŞENLİĞE UŞAK BELEDİYESİ ÇOCUKLAR İÇİN TEKNOLOJİYE PENCERE AÇIYOR UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA KEYİFLİ ETKİNLİK
çocuk festivali açılış