Haberler

​Temizlik İşçisinden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hareket

2470
15-01-2016

Temizlik İşçisinden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hareket

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan Yaşar Demir temizlik yaparken bulduğu 1000 Euro’nun sahibine teslim edilmesine vesile oldu.

Uşak’ta yaşanan bir olay duyanları “İnsanlık ölmemiş” dedirtti. Uşak Belediyesi bünyesinde 10 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan evli ve bir çocuk babası Yaşar Demir (38) temizlik yaparken bulduğu 1000 Euro’yu tereddüt etmeden sahibine teslim edilmesine vesile oldu. Örnek olay 12 Ocak 2016 Salı günü gerçekleşti. Rutin olarak temizlik işlerini yapan Yaşar Demir Özdemir Mahallesi civarında yer alan bir otoparkta yerde paraları gördü. İlk gördüğünde paranın sahte olduğunu düşünen Demir, paraların gerçek olduğunu anlayınca hemen Uşak Belediyesi’ne teslim etti. Belediye ekipleri ise Emniyet Müdürlüğü’ne paraları teslim etti. Parasını kaybeden ve isminin açıklanmasını istemeyen bayan kaybettiği paraları Karaağaç Karakolu’ndan teslim aldı.

Maneviyatımı kaybetmedim

Alın terinden başka bir parayı asla kabul etmeyeceğini ifade eden temizlik işçisi Yaşar Demir, “Daha yüksek meblada paralar bulsam da gözümü kırpmadan yine aynı hareketi yapardım” dedi. bir çocuğunun boğazından asla haram lokma geçirmeyeceğini belirten Demir, “Bugün çağ geliştikçe insanlar maneviyatını kaybediyor. Güj geçtikçe insanlık namına kötü şeyler görüyoruz. Fakat biz maneviyatımızı asla kaybetmedik. Parayı bulduğumda da gerçekten ihtiyaç sahibi olacağını düşündüm ve kendimi parasını kaybeden kişinin yerine kendimi koydum. Teslim ettiğim için gönlüm çok rahat” ifadesini kullandı.

Örnek davranış

Konu hakkında açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise bünyelerinde böyle bir personel çalıştığı için onur duyduğunu iletti Cahan, “Belediyemizde her personelimizin kişilik sahibi ve maneviyatına önem veren kişilerden oluşmasını arzu ediyoruz. İşte böyle duyarlı hareketleri görünce personelimize güvendiğimiz için bir kez daha mutlu oluyoruz. Temizlik işinde çalışan kardeşimiz geçim kaynağının tek olmasına rağmen örnek bir hareket yaptı. Bu nedenle onunla guru duyuyoruz” dedi.

Duyarlı hareketinden dolayı temizlik işçisi Yaşar Demir’e bir maaş ikramiye ve bir hafta tatil Uşak Belediyesi tarafından ödül olarak verildi.

0.0
Son Düzenlemeler: 15 Ocak, 2016
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK HAREKETİ AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI BASIN TOPLANTISIYLA SONA ERDİ ​Öğrencilerden Anlamlı Hareket ​Temizlikte Örnek Çalışma
uşak belediyesi nurullah cahan örnek temizlik işçisi hareket insanlık para 1000 euro