Haberler

"Tüm Eserlerimiz İşçilerin Alın Teriyle Yapılıyor"

1997
1-05-2016

“Tüm Eserlerimiz İşçilerin Alın Teriyle Yapılıyor”

Başkan Cahan’a Halat Dayanmadı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan belediye bünyesinde çalışan işçilerle piknikte buluşurken, “Gerçek emekçilerin hakkı asla ödenemez. Bu nedenle ekmeklerini alın teriyle kazanan emekçilerimizin arasında olmaktan mutluyuz” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan belediye bünyesinde çeşitli birimlerde çalışan işçilerle piknikte bir araya geldi. Geleneksel hale gelen ve her 01 Mayıs tarihinde düzenlenen piknik bu yıl Huzur Park’ta düzenlendi. Piknikte Başkan Cahan’a eşi Halime Cahan’da eşlik etti.

Halat dayanmadı

Neşeli organizasyonda işçiler için hediye çekilişleri de yapılırken, oynan halat çekme yarışmasında Belediye Başkanı Nurullah Cahan’da katıldı. Halatın koptuğu yarışmanın galibi ise Başkan Cahan’ın ekibi oldu. 

Gerçek emekçilerler

Piknikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Emeğin gerçek sahipleriyle bir arada olmak bizler için son derece önemlidir” dedi. Cahan, “01 Mayıs İşçi Bayramı’nda belediye olarak yine anlamlı bir etkinliğe imza atıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz işçi buluşmalarının ikincisini burada gerçekleştirdik. Biz alın terine son derece önem veren bir yönetim anlayışına sahibiz. Yapılan tüm güzelliklerde muhakkak ki işçi emeği olduğunu biliyoruz. Bu nedenle işçilerimizle bir araya gelerek onları mutlu etmek istedik. Burada bir aile olduğumuzu tekrar gösterdik” dedi.

Kentimizi emekçilerimizle birlikte inşa ediyoruz

Uşak’ın dört bir yanının marka olma hedefiyle adeta şantiye alanına döndüğüne dikkat çeken Cahan şunları kaydetti: “Bugün ilimizin en güzel şehirler arasında yerini alması için bütün mahallelerimizde hummalı bir çalışma devam etmektedir. Gelecek nesillere güzel bir kent bırakma hedefiyle devam eden tüm çalışmalarımıza işçilerimizin emeği aşikardır. Bu nedenle yaptığımız tüm eserlerin işçilerin eseri olduğunu ifade edebiliriz. Bu vesileyle 01 Mayıs İşçi Bayramı’nı bir kez daha kutluyoruz”

Konuşmaların ardından piknik yemek ve çeşitli yarışmalarla devam etti 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Nezahat Akalın Hasan Hüseyin Akalın Salgınlara Karşı Alınması Gereken Tedbirler Kayaağıl Termal Tesisi Bakıma Alınmıştır ADAY TANITIM TOPLANTISINDA KONUŞAN BAŞKAN CAHAN: "BİZİM MÜHRÜMÜZ ESERLERİMİZDİR ELHAMDÜLİLLAH" 10 Aylık Kiralama Parasına Araç Satın Alındı ​Tedavi edilen atmaca doğaya salındı 3 Kalem İnşaat Demiri Alınması 4 Adet El Yaka Mikrofonu Alınması 60 adet sfero döküm rögar kapağı alınması
uşak belediyesi nurullah cahan 01 mayıs işçi bayramı bele3diye geleneksel buluşma piknik