Duyurular

Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Biriminden Duyuru

409
1-10-2019

T.C.

UŞAK BELEDİYESİ

İMAR VE ŞEHRİCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

YAPI KONTROL BİRİMİ

            Belediye sınırları içerisinde imar kirliliğine neden olan kaçak yapılaşmaları engellemek adına kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

            Belediyemize gelen şikayetler ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol birimi ekiplerimizin, rutin kontrolleri sonucu ruhsatsız olarak yapılan veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılara anında müdahale edilerek 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmaktadır.

            3194 sayılı İmar Kanununa göre ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı (kaçak inşaat) yapılara göre Yapı Tatil Zaptı tanzim edilip mühürlenerek ilgili Encümen kararına istinaden imar para cezası uygulanmaktadır.

            İmar para cezası uygulanan ilgili kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı yapması nedeni ile Türk Ceza Kanunun 184. maddesine göre suç duyurusunda bulunulmaktadır.

            Zabıt tanzim edildikten sonra Kaçak inşaat sahibinin yapıyı ruhsatlandıramaması halinde ise, kaçak inşaat sahibine yıkması için bir ay süre verilmektedir. Sürenin bitiminde ruhsatlandırılamayan binalara yıkım kararı alınmaktadır.

            Kanun ve mevzuata uygun olmayan yapılarla ilgili mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

0.0
Son Düzenlemeler: 01 Ekim, 2019
İlgili İçerikler: UŞAK'TA PARK VE BAHÇELER ARTIK DAHA BAKIMLI BAŞKAN ÇAKIN, UŞAK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ 02/09/2019 tarih 335-336 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNÜN BUGÜNKÜ ADRESİ DOKUMACILAR SİTESİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE ÖZEL PROJE ''MEMLEKETİM UŞAK KART'' UŞAK BELEDİYESİ VE UŞAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA USMEK PROTOKOLÜ İMZALANDI UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DUYURU EKİM 2019 01/08/2019 Tarih 283 Sayılı B.M.K İmar Planı Değişikliği UŞAK'TA GÖNÜL BULUŞMALARI'NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ UŞAKLI MİNİKLER UŞAK BELEDİYESİ GEÇİCİ BAKIM EVİ'NDEKİ DOSTLARINI ZİYARET ETTİ
uşak