Haberler

​Uşak Belediyesi'nden Dolandırıcılık Uyarısı

2425
2-12-2015

Uşak Belediyesi’nden Dolandırıcılık Uyarısı

Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana son zamanlarda Uşak Belediyesi’nin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemi nedeniyle uyarıda bulundu. Furtana “Kurumumuzdan kimse şahısları ve şirketleri arayarak para talebinde bulunmamaktadır” dedi.

Gün geçtikçe farklı yöntemler kullanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Daha önce polis ve savcı sıfatlarının kullanılarak mağdurların bankalardaki birikimlerine göz diken dolandırıcılar, bu defa da Belediyenin ismini kullanarak vatandaşların parasına göz diktiler. Yeni yöntemle Uşak Belediyesi çalışanlarının ismiyle yardım ve borç istenilirken, bu şekilde mağduriyet oluşturuluyor.

Personelimiz kimseyi arayarak para istemez

Konu hakkında açıklama yapan Uşak Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana vatandaşların bu konuda dikkatli olmalarını istedi. Uşak Belediyesi’nin hiçbir vatandaşı arayarak para istemediğini anlatan Furtana, “Belediyemizin işleyişi kanunlar ile belirlenmiştir. Kurumumuzun tahsilat yapacağı ve yardım alacağı konuların da yasalar ile sınırı çizilmiştir. Hal böyleyken bazı vatandaşlarımızın belediye personeli ismi kullanılarak dolandırıldığını öğrendik. Belediyemiz bünyesinde çalışan personelimiz telefonla aramak suretiyle hemşehrilerimizden böyle bir talepte bulunmamaktadır. Kurumumuza ait yatırılacak fatura ve vergiler şahsen, internet bankacılığı ve ilgili bankalar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu yöntemler dışında bir yöntem kullanılmamaktadır” dedi.

Yetkili mercilere bildirsinler

Vatandaşların Belediye tarafından aranılarak para istenmesi durumunda ilgili mercilere hemen bilgi verilmesini isteyen Furtana, “Bu yöntemle sağlanan mağduriyet bizleri de son derece üzmüştür. Biz bundan sonra böyle bir sıkıntının vuku bulmaması için tedbirlerimizi alıyoruz. Hemşehrilerimiz de Belediyenin ismi kullanılarak para istenmesi durumuyla karşılaşırlarsa vakit kaybetmeden 155 Polis hattına ve 0276 221 4000 numaralı telefondan Belediyemize anında bildirsinler” diye konuştu.  

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Aralk, 2015
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME UŞAK BELEDİYESİ'NDEN BİR GÜNDE İKİ AÇILIŞ BİR TEMEL ATMA BİR TANITIM PROGRAMI Uşak Belediyesi'nden Gece Görevindeki Personele Sahur Jesti Uşak Belediyesi'nden Çocuk Bayramına Özel Şenlik ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA KEYİFLİ ETKİNLİK Uşak Belediyesi'nden Personel Maaşlarına Zam UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SINAVA HAZIRLANAN GENÇLERE ANLAMLI HEDİYE UŞAK BELEDİYESİ'NDEN UNUTULMAYACAK HEDİYE
uşak belediyesi nurullah cahan belediye uyarı