Haberler

UŞAK BELEDİYESİ'NİN DOĞA TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

803
27-09-2018

Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Akse Çamlığı mesire alanında gerçekleştirdiği kapsamlı temizlik çalışmasının ardından bugün de Karaağaç gölü civarına el uzattı.

‘Daha temiz bir Uşak’ sloganıyla çalışmalarına hız veren Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, şehir merkezinin yanı sıra detaylı temizlik işlerine merkeze uzak bölgelerde devam ediyor. Vatandaşların daha temiz mesire alanlarında vakit geçirebilmeleri ve doğaya sahip çıkmak adına  başlatılan çalışmanın bugünkü adresi Karaağaç gölü ve civarı oldu.

Sabah saatlerinde Karaağaç mevkiine giden Uşak Belediyesi ekipleri, 60 personelle, yaklaşık 3 ton atığı temizledi. Çalışmalara Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Uludağ ve İsmail Ünal da katıldı.

TEMİZ ÇEVRE GELECEĞE YATIRIMDIR

Temizlik çalışmaları sonrası kısa bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Akse Çamlığı’nın ardından Karaağaç Göleti’nin çevresi için de kendilerine talep ulaştığını kaydetti. Daha önce de bölgede iki kez temizlik çalışması yapıldığını dile getiren Başkan Yardımcısı Ünal, “Buraya 60 tane personel, iki tane traktör, birer adet kepçe ve kamyon olmak üzere ekiplerimizi yönlendirdik. Gün boyunca 1630 çuval çöp, 25 metreküp moloz ve lastik atığı toplandı. Gölet, çam alanları ve piknik bölgeleri temizlendi.” dedi.

Temizlik çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Ünal, vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini ifade ederek çöplerin konteynerlere atılması çağrısında bulundu. “Buralar nefes almak için, temiz hava için” diyen Ünal, “İnsanların geldiği ve piknik yaparak ailesiyle vakit geçirdiği bu alanlara hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Hacıkadem Çamlığı’nda da aynı şekilde bir çevre temizliği yapılacağını bildirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi'nden Arefe Mesaisi UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIKLI YAŞAMA TEŞVİK HEDİYESİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI Zeyilname 3 Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık-Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması UŞAKTA MİNİKLER SABAHA UŞAK BELEDİYESİ'NİN SÜRPRİZİYLE UYANDI Uşak Belediyesi'nden Renkli Etkinlik UŞAK BELEDİYESİ'NDEN NORMALLEŞME SÜRECİNE DEZENFEKTE DESTEĞİ Uşak Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında KIZILAY'IN KAN VERME KAMPANYASINA UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DESTEK
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik karaağaç göleti doğa