Haberler

​Uşak Sportif'e Kampanyalı Destek

2409
9-12-2015

Uşak Sportif’e Kampanyalı Destek

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Belediyesi olarak kentin gururu olan Muratbey Uşak Sportif Basketbol Takımına sahip çıkmak için kampanya başlattıklarını söylerken, “Kentimizin de takımına sahip çıkacağına inanıyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi önderliğinde “Uşak Takımına Sahip Çıkıyor” isimli bir kampanya başlatıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Süper Toto Basketbol Ligi’nde şu an birinci olan ve başarıdan başarıya koşan Muratbey Uşaksportif Basketbol Takımının kalıcı olarak ligde yer alması ve takım kalitesinin daha da arttırılması için başlatılan kampanya için bir basın toplantısı düzenlendi. Belediye hizmet binasında gerçekleşen kampanya tanıtım toplantısına Uşak Valisi Ahmet Okur’un yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Karma OSB Başkanı İbrahim Kırhallı, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Muratbey Uşaksportif Basketbol Kulübü Başkanı Arif Akçakaya, Takım Antrenörü Ozan Bulkaz, takım yönetim kurulu ve oyuncular katıldı. Kampanya kapsamında Vali Ahmet Okur ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan bir maaşlarını takım için bağışladıklarını açıkladılar.

Türkiye gündeminde daima yer alacağız

Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Cahan konuşmasında kentin takımına sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı. Uşak’ın bu bağlamda son zamanlarda örnek bir sahiplenme gerçekleştirdiğini bildiren Cahan, “İlimizin takımı bu yıl gösterdiği performansla kentimize çok güzel günler yaşatmaktadır. Basketbol liglerinin en tepesinde ezici bir oyunla lider olmanın heyecanını yaşıyoruz. Burada takım için emek veren birçok emektar vardır. Bizler emektarlarımızın emeklerini asla unutmayacağız. İlimiz takımımızın sayesinde Türkiye’nin gündeminde yer almaktadır. Bu duruma takımımız için çaba veren arkadaşlarımızın amatör bir ruhları sayesinde geldik. İlimiz için böylesine güzel bir kazanımımız varken, bu kazanımı kaybetmek için elimizden geleni yapacağız” ifadesini kullandı.

Maddi destek önemli

Süper Toto Basketbol Ligi’nin kalitesi ve zorluğu nedeniyle maddi anlamda destek gerektiren bir lig olduğunu dile getiren Cahan,”Böylesine zorlu bir ligde son haftalarda Galatasaray ve Beşiktaş gibi devleri yenerek gücümüzü gösterdik. Bu başarıyı daha ileriye götürmek ve kentimizi Türkiye’de ve dünyada tanıtmak için bizler de elimizi taşın altına koyduk. Bu nedenle bir kampanya başlattık. Başlattığımız kampanyada duygusal diyebileceğimiz anlar yaşadık. İlkokul öğrencilerinden esnaf kardeşlerimize kadar birçok kişi takım için bağışta bulundular. Şahsım da takımımız için bir maaşını bağışlayarak destek olacak. Ayrıca kurum olarak da desteklerimiz devam edecek. İlkler şehri olan ilimizin basketbol anlamında da ilki yaşatmasını istiyoruz. yakın zamanda banka hesap numaralarını ilan edeceğiz.  Yakın zamanda sivil toplum kuruluşlarını da kampanyaya dahil edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Cahan sosyal medyadan da kampanyayı daha çok yaygınlaştıracaklarını aktarırken” #‎Osenebusene‪‪#‎BirlikteBaşaracagiz hastaglariyle sosyal medyadan ilimizi temsil eden takımlarımıza aktif destek veriyoruz” dedi.

Her yönüyle takımına sahip çıkan bir şehir

Uşak’ın şanına yakışan bir kampanya başlattıklarını belirten Uşak Valisi Ahmet Okur, “İlkler kenti olan Uşak’ta bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Uşak olarak Uşak Sportif Basketbol Takımımıza destek olmak için çaba veriyoruz. Kentimizi gerek gittiği deplasmanlarda gerekse yayıncı kuruluşlarda en güzel şekilde tanıtarak kamuoyuna en iyi şekilde gösteren takımımıza kalıcı ve köklü gelir kaynağı sağlamak istiyoruz. Takımımız amatör bir ruhla bugünlere geldi ve en güzel şekilde temsiline devam ediyor. Maçlara baktığımızda çocuklardan dedeler ve ninelere kadar herkesin geldiğini görüyoruz. Bu durum takıma kentin sahip çıktığının göstergesidir. Uşak’a gelene kadar bu şekilde bir manzarayla karşılaşmamıştım. Bugün herkes gönlünden ne geçerse desteklerini versinler. Biz de kampanyanın daha çok yayılması için elimizden geleni yapacağız. Spora sahip çıkarak kentin kültürü haline gelmesini istiyoruz. onun için bu tür kampanyalar önemlidir” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: 09 Aralk, 2015
İlgili İçerikler: TEKERLEKLİ SANDALYE VE BOYUN DESTEKLİ TEKERLEKLİ SANDALYE ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU ​Uşak Merkez Karaağaç mahallesi'nden Ali Efe ​Uşak Merkez İkisaray Mahallesi'nden Müşerref Biber UŞAK BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK KIZILAY'IN KAN VERME KAMPANYASINA UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DESTEK Uşak Belediyesi'nden Steril Maske Üretimine Destek Uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu ​Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden duyuru 20/09/2019 ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 'GÖNÜL TRAŞI PROJESİ'NE TAM DESTEK BAŞKAN ÇAKIN NET KONUŞTU: 3. SANAYİ SİTESİ'NİN YAPIMINA TAM DESTEK
uşak nurullah cahan belediye başkanı ahmet okur muratbey uşak sportif uşak valisi kampanya sahip çıkma