Haberler

Uşak'ta 15 Temmuz Destanı Anıldı

987
16-07-2020

15 Temmuz’un 4. Yıl dönümünde, o gece ortaya koyulan kahramanlıklar 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dev ekrana yansıtılmasıyla başlayan program, Kur-an’ı Kerim tilaveti ve dualarla devam etti.

Programda Uşak Belediyesi Tasavvuf Müziği Topluluğu özel eserlerle o geceyi andı. Daha sonra Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından fiziksel oyun kategorisinde değerlendirilen ve Uşak’ta bu alanda ilk kez sahnelenen ‘Karanlıktan Aydınlığa’ isimli tiyatro oyunu gösterime sunuldu. Hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ihanetini ve iç yüzünü yansıtan oyunda Türk Milleti’nin o gece ortaya koyduğu kararlı duruş sahneye taşındı.

15 TEMMUZ MARŞI O GECEYİ YAŞATTI

Uşak Belediyesi Kent Orkestrası, söz yazımı, bestesi ve tüm düzenlemeleriyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne özel olarak hazırladıkları 15 Temmuz Marşı’nı seslendirdi. Özel olarak seçilmiş eserlere yer verilen konser vatandaşları duygulandırdı.

15 Temmuz Belgeseli’nin izletildiği programda, İl Müftüsü Kazım Güzel’in duasıyla eller semaya açıldı. Tüm camilerden ve sahneden eş zamanlı okunan salalarla etkinlik sona ererken, demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar sürdü.

BUGÜN, HAİNLERİN VATANIN ASIL SAHİPLERİ TARAFINDAN BERTARAF EDİLDİĞİ GÜNDÜR

Programda bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bugün milletin silahını millete doğrultanların, ihanete kalkışanların, bayrağa el uzatanların bizzat bu vatanın sahibi aziz Milletimizce bozguna uğratıldığı tarihi bir gündür! Bugün, 15 Temmuz 2016’da ezanları susturmak isteyenlerin, demokrasiyi alçakça hedef alanların, bizzat fedakâr ve cefakâr Milletimizce bertaraf edilişinin 4. yıl dönümü. Bugün bir yandan şehitlerimiz için hüzünlendiğimiz, diğer taraftansa tarihe kazınan 15 Temmuz zaferi ile onur duyduğumuz bir gündür.” dedi.

15 Temmuz ruhunun daima diri tutulacağının altını çizen Başkan Çakın, al bayrak uğruna can vermiş şehitleri işaret ederek, “Nasıl ki onlar vatan için şehit olmuşsa, bizler de onların emaneti için yaşamayı, bu vatan için ter dökmeyi şiarımız bileceğiz.” ifadelerini paylaştı.

HİÇBİR HAİN EMEL HEDEFİNE ULAŞAMAYACAK

Çakın konuşmasını şöyle noktaladı: “Ellerindeki hangi maşayı kullanırlarsa kullansınlar, ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar başaramayacaklar. Bayraklarımızı indiremeyecek, ezanlarımızı susturamayacaklar. Bu ülkeye, bu millete değil diz çöktürmek, Türk Bayrağının karşısında dahi duramayacaklar. O gece Uşak olarak meydanları nasıl doldurduysak bugün de biriz ve beraberiz. Daima gönül gönüle olacağız.”

Programa, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Korkmaz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak protokolü katıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan 15 Temmuz Mesajı 15 TEMMUZ DESTANI UŞAK MEYDANINDA ANILDI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI UŞAK BELEDİYESİ 15 TEMMUZ DESTANINI NOTALARDA YAŞATTI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI 15 Temmuz, Uşak'ta İlk Geceki Ruhla Anıldı Başkan Mehmet Çakın'dan 15 Temmuz Mesajı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Uşak'ta 15 Temmuz Destanı Binlerle Anıldı 2018 Yılı Temmuz Ayı İmar Planı Değişikliği-2
uşak uşak belediyesi 15 temmuz mehmet çakın Demokrasi ve Milli Birlik Günü