Haberler

VERİLEN SÖZLER TUTULACAK

409
3-06-2024

Üst Geçitlerdeki Çalışmayan Merdiven Sorunu İçin Çözüm Süreci Başladı

Seçim öncesi verdiği sözleri tek tek yerine getiren Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım; kentin tam ortasında bulunan karayolu üzerindeki üst geçitlerin çalışmayan merdivenleri hakkına açıklamalarda bulundu. Otogar karşısında ve Vali Konağı önünde bulunan yürüyen merdivenlerin düzgün çalışmadığını belirten Başkan Yalım; bu durumun nedenlerini açıklayarak uygulayacakları çözüm yolundan bahsetti. 

SEBEP YANLIŞ MALZEME SEÇİMİ

Açıklamasında yürüyen merdivenlerin işlevsizliğinin ihale sürecinde dikkate alınmayan önemli bir ayrıntıya dayandığını belirten Başkan Yalım; "Maalesef bu merdivenlerin ihalesi yapılırken iç mekân için üretilen malzemeler dış mekânda bulunan bu merdivenlerde kullanılmış. Tabi bu merdivenler dış koşullara uygun bir şekilde tasarlanmadığı için de yağmur, nem ve sıcak gibi hava şartlarından sürekli olarak etkileniyor. Özellikle yağışlı havalarda nemden etkilenen motor mekanizması arızalanıyor” dedi.

YÜRÜMEYEN MERDİVENLER ARTIK YÜRÜYECEK

Yetkili firmaları çağırdıklarını ve yerinde inceleme yaptırdıklarını anlatan Yalım; 25 Haziran’da yapılacak ihalenin ardından merdivenlerin değişeceğini vurguladı.

Kentin iki noktasında bulunan toplam 8 adet yürüyen merdivenin faaliyete geçeceğini anlatan Başkan Yalım merdivenlerin eskisinden daha sağlam olacağını belirterek; “Vatandaşlarımızın soğuk ya da sıcaktan etkilenmeden daha sağlam ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi için merdivenlerin üzerini de kapatacağız. Böylece merdivenlerimizi direkt olarak yağıştan da korumuş olacağız” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: 03 June, 2024
özkan yalım uşak uşak belediyesi yürüyen merdiven