Haberler

100 YIL SONRA AYNI BERABERLİK RUHU YAŞATILDI

717
16-03-2022

Kurtuluşun yüzüncü yılı için etkinlik toplantısı gerçekleştirildi

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü olan 1 Eylül’ü en güzel şeklide yaşamak ve yaşatmak için şehrimizde tarih ve kültür alanında hizmet veren dernekler, sivil toplum kuruluşları ve araştırmacı yazarlarla bir araya geldi.

Başkan Çakın’ın öncülüğünde düzenlenen ve Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yüzüncü yılında kentte yapılabilecek etkinlikler hakkında istişarelerin gerçekleştirildiği toplantıda, katılımcılar arasında fikir alışverişleri yapıldı ve etkinlikler planlanmaya başlandı.

Birliktelik Vurgusu

Toplantıda konuşan Başkan Çakın, 100. Yılın önemine değinerek kurtuluş mücadelesinde vatan toprağını kurtaran kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad etti. Toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sunan Başkan Çakın, bu önemli günde Uşak’ta hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar olarak birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra tarihi ve kültürel çalışmalar yapan gönüllü kişilerin desteklerinin de kendileri için büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Çakın, kurtuluşun ruhunu yansıtan ve Uşak’a yakışır bir kutlama programı gerçekleştireceklerini söyledi.

Toplantı, etkinlik planlamasının ardından sona erdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: KIZ MESLEK LİSESİ'NİN EMEKTAR ÖĞRETMENLERİ YILLAR SONRA AYNI BİNADA BULUŞTU YÜREKLERE DOKUNAN FOTOĞRAF 90 YIL SONRA CANLANDIRILDI UŞAK'TA RAMAZAN'IN RUHU DOYASIYA YAŞANACAK Ayni Demir Büyük Taarruzun Süvari Birliği 95 Yıl Sonra Yeniden Uşak'ta ​Belediyeden Birlik ve Beraberlik İçeren Anlamlı Davranış ​"Çanakkale Ruhu Asırlarca Yaşayacak" ​Birlik ve Beraberlik İçinde Hedef Profesyonel Lig Ekip Ruhu ile Uşak'ı Güzel Gelecek Bekliyor Ayni Hanım
uşak uşak belediyesi kurtuluş mehmet çakın 100. yıl