Cenaze Hizmetleri Hizmetlerimiz

Cenaze Hizmetleri

İlgili Birim:
Mezarlık İşleri Müdürlüğü

İletişim:
Telefon : (276) 221 40 00
Faks : (276) 227 92 11
E-Posta : mezarliklar@usak.bel.tr
Adres : Ana Hizmet Binası

Belediyemiz Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından 06/01/2010 tarihinden itibaren yürütülen Alo Cenaze 188 ücretsiz cenaze hizmetleri konusunda bilgilendirme hattı olarak hizmet vermektedir.

Alo Cenaze 188 Cenaze hizmetleri; Uşak mücavir alan sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların cenaze işlemlerini (Cenaze nakil, İmam ve taşıyıcılık) ücretsiz olarak yerine getirmek, Uşak dışına (taşraya) bedeli karşılığı cenaze nakil hizmeti verilmektedir.

Tatil günleri de dâhil biri donanımlı ve biri de donanımsız cenaze aracı ile hizmet yürütülmektedir.

Bir yakınınız vefat ettiğinde öncelikle ücretsiz Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı’nı aramanız veya Uşak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne müracaatınız halinde yapmanız gerekenler konusunda detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Ölüm hastanede gerçekleşmiş ise ölen kişi için hastane hekimliğine, evinde ölenler için aile hekimliğinden ölüm raporunu alabilirler.

Yurtdışından gelen cenazelerin yakınları ise Müdürlüğümüzden belgenin aslıyla müracaatları gerekmektedir.

Evinde cenaze olan kişinin Belediyemize ulaşması halinde cenaze evden alınarak morga nakledilir.

Vefat edenin ailesi hastane veya aile hekimliğinden alacak oldukları ölüm belgesi ile başvurması halinde bütün işlemleri ücretsiz olarak yapılır.

Cenazenin başka bir şehre nakli gerekiyorsa cenaze yıkanıp kefenlendikten sonra Belediyemizce verilen yol nakil belgesiyle soğutmalı cenaze aracı ile bedeli karşılığında nakil yapılır.

Gömüsü yapılan mezarların mezar üstü inşaat yapımı için istenilen bir zamanda cenaze yakını Mezarlıklar Müdürlüğü’nden izin alınarak yapılır. 

Umumi mezarlıklar dahilindeki üçüncü sınıf mezarlıklar ( sıra mezarlar ) - ÜCRETSİZDİR.

mezarücretleri