Oda Orkestrası Kültür Sanat

Oda Orkestrası

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Uşak Belediyesi Akademik Oda OrkestrasıAtatürk Kültür merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Her hafta Pazartesi akşamları saat 19.00’da Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde provalarını yapanOrkestrada 8 Kemancı, 4 Flütçü, 3 Viyolacı, 2 Çellocu, 1 Gitarcı, 1 Piyanocu ve 1 Orkestra Şefi olmak üzere toplam 21kişi bulunuyor.

Belediye Orkestrasındaevrensel ve çok sesli müzik olan klasik müziğin yanısıraUşak türküleri ve yöresel ezgileri klasik müzikle harmanlayanarak müzik severlerin beğenisine sunuluyor.

Belediye Orkestrasının kurulumunda Müzik Öğretmenleri Serhat Çırak,Engin Büyükarslan ile ZehraÇırak'ın büyük emekleri bulunmaktadır.

Uşak Belediyesi Akademik Oda Orkestrasında Şef Serhat ÇIRAK önderliğinde, 1. Keman’da Esra ERGİNYÜREK, Yeliz TOLAN, Zehra ÇIRAK, Başak Türkbileği ŞENER, Sevil KOCAMAN; 2. Keman’da : Sıdıka Pınar ALTINAY, Serhat ŞENER, Alev ÜNAL,Flüt’te Ayşe PEKER, Begüm Bahar ÇALCI, Nurhan KARAZEYBEK, Muzaffer ORHAN, Viola’da Nazlı YAVUZ, Halime SAĞLAM, Ayten KESKİN, Çello’da Engin BÜYÜKARSLAN, Atalay KAYAALP bulunuyor. Gitar’da Onur ALTINTUĞ, Piyano’da ise Onur Erdem TOLAN görev yapıyor.