Haberler

Eğitim Enstitülülerden "Sanatta 40 Yıl" Sergisi

2277
1-04-2016

76’lı Eğitim Enstitülülerden “Sanatta 40 Yıl” Sergisi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 76’lılar İzmir Eğitim enstitüsü Mezunları Resim Sergisi açışında yaptığı konuşmada, “Kentimizde sanata önem veren bir yönetim anlayışı içindeyiz. İlimizde sanat konusunda başarılı işler yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bir çalışma daha gerçekleştirdi. Bu kapsamda 76’lılar İzmir Eğitim enstitüsü Mezunları Resim Sergisi açılışı yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan sergi açılışına Başkan Cahan’ın yanı sıra sergiyi hazırlayan 12 sanatçı, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Görgülü ve sanatseverler katıldı.

Sanatsal etkinliklere önem veriyoruz

Sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kültür ve sanatta çalışmaların yıl boyu aralıksız sürdüğüne dikkat çekti. Uşak’ta sanatı sevdirmek için çaba veriyoruz” diyen Cahan, “Kent halkının kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını karşılamak, yerel yönetimlerin asli görevlerinden biri haline geldi. Bizler de Uşak Belediyesi olarak vatandaşlarımızı ve özellikle genç nesillerimizi sanatla buluşturmak adına yıl boyunca düzenlediğimiz çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere birini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. İzmir Eğitim Enstitüsü 1976 yılı resim bölümü mezunları birliktelik ruhuyla örnek bir sergiyi ilimizde buluşturdular.  12 değerli sanatçımızın ‘Sanatta 40 Yıl’ isimli resim sergisi görülmeye değer eserlerle ruhlarımıza hitap etmektedir” dedi. 

Uşak’ta olmaktan mutluyuz

Sergide eserleri bulunan 12 sanatçı adına bir konuşma yapan Uşaklı sanatçı Ülker Ümran İnceefe ise, “Kendi memleketimde beraber okuduğum arkadaşlarla böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Aynı sıraları paylaştığım arkadaşlarımla eserlerimizi ilimizde sergilemek benim için en duygu verici olaylardan birisi oldu. Bizlere böyle bir fırsatı tanıdığı için Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: 01 Nisan, 2016
İlgili İçerikler: EV VE SÜS HAYVANLARININ BAKIMI VE KORUNMASINA YÖNELİK EĞİTİM UŞAKLI KADINLAR İLK YARDIM EĞİTİMİ ALDI Moda Fest'te Tarihe Yolculuk: 'Cumhuriyet Dönemi Kıyafet ve Aksesuarları Sergisi' EĞİTİM NEFERLERİ KONSERDE BULUŞTU 'YARINI KODLAYANLAR' EĞİTİMİ DİKİLİTAŞ ŞEHİT EREN BÜLBÜL MAHALLE KONAĞI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde Kullanılmak Üzere 266 Adet Kışlık Pantolon ve 133 Ad Uşak Belediyesi'nden Eğitim Atağı UŞAK BELEDİYESİ VE UŞAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA USMEK PROTOKOLÜ İMZALANDI UŞAK'TA SANATIN YENİ ADRESİ AKADEMİ UŞAK 2019-2020 EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR Başkan Mehmet Çakın'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
uşak belediyesi nurullah cahan kültür sanat 76 lılar sanat sergisi sanata destek veren belediye