Haberler

Üniversite ulaşımında da kolaylık olacak

3190
8-10-2014

Üniversite ulaşımında da kolaylık olacak

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Uşak Üniversitesi’ne giden otobüs hatları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını, yapacakları çalışma ile birkaç mahalleden otobüs hatlarının direk üniversiteye gideceğini belirtti. Uygulama için planlama çalışmalarının devam ettiğini bildiren Cahan, kısa sürede çalışmayı hayata geçirmek istediklerini belirtti. Üniversite öğrencilerinin yeni uygulama ile rahat edeceğini aktaran Cahan, "İlimizde kentimizin her anlamı ile gelişmesi adına projelerimiz son hızı ile devam etmektedir. Vatandaşlarımızın hayatlarına kolaylık katmak en büyü asli görevimizdir. Bunun için gece ve gündüz demeden ilimizin beklentileri için çalışıyoruz. Bize üniversitesi hatları ile ilgili de serzenişler geliyordu. Bu konuda da önemli adımlar atmak istedik” dedi. Daha önce hastane hattında da buna benzer bir uygulamayı başlattıklarının altını çizen Cahan, vatandaşların bu durumdan da çok memnun olduklarına dikkat çekti. Üniversiteye daha çok mahalleden otobüs kalkmasının barınma sorunu ve kiralarda da ciddi bir dengeleme getireceğini ileten Cahan, " Kentimizde tek bir hat olması nedeni ile hattın geçtiği güzergahlarda öğrencilerin ev bulma gayret daha fazla oluyor. Bu durum birçok olumsuzluğu beraberinde getiriyor. Yapacağımız yeni uygulama ilimizde öğrencilerin barınma ve kalma konusunda sıkıntılarına son verecek” şeklinde konuştu.

Öğrencilere kolaylık olacak

Öğrencilerin hayatında kolaylık sağlamanın belediyenin görevlerinden birisi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, " İlimiz üniversitesi ile son yıllarında öğrencilerin yoğun rağbet ettiği üniversitelerden birinse sahiptir. Her yıl giderek artan öğrenci sayısı şüphesiz yen bölümler ile daha da artacaktır. Hal böyle olunca öğrencilerimizin ve okullarının gereksinimleri ve bu gereksinimleri sonlandırmak belediyemizin görevidir. Marka kentte mutlu bireylerin olmasında kayıtsız şartsız çalıştığımız için ilimizin öğrenci sorunları bakımından eksik gördüğümüz noktaları da irdeledik. Öğrencilerimiz bize ilk olarak ulaşım ile ilgili sorun olduğunu bildirdiler. Biz de konu ile ilgili hemen çalışmalara başladık” dedi.

Farklı mahallelerden üniversiteye

Ulaşım ile ilgili konuyu irdelediklerinde en büyük sıkıntının tek güzergah olduğunu anlatan Cahan, bu durum bazı handikapları da beraberinde getirdiğine işaret etti. Bu olumsuzluğu farklı mahallelerden üniversiteye gidişi sağlamakla sonlandıracaklarını dile getiren Cahan şöyle devam etti: " İlimizde ulaşım ile ilgili sıkıntıların devam etmesinin beraberinde başka sıkıntıları da getirdiğini gördük. Bu sıkıntıların başında kira sorunu geliyordu. Maalesef otobüs güzergahında olmak isteyen öğrencilerimiz kiralık ev konusunda sorun yaşıyordu. Ayrıca evlerin fiyatları da bu nedenle yüksek miktarlara ulaşıyordu. Yapacağımız çalışma öğrencilerimizin farklı mahallelerden de okullarına tek otobüs ile gitmelerini sağlayacağından bu konuda da rahatlıklar söz konusu olacak”
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: YEŞİL KARAAĞAÇ GÖLETİ SOSYAL TESİSLERİ DOĞASEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK BİR PROJE BİRÇOK KAZANIM; BU PROJE İLE YARINLAR DAHA SAĞLIKLI OLACAK BAŞKAN ÇAKIN ÜNİVERSİTE TOPLULUKLARIYLA BULUŞTU GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST 25-26 Mayıs Ramazan Bayramı 2. ve 3. günü açık olacak nöbetçi fırınlar. UŞAK BELEDİYESİ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA UŞAK BELEDİYESİ VE UŞAK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ''UYGULAMALI DERS PROTOKOLÜ'' İÇİN MUHTARLAR HALKIN SESİ OLACAK BEKLENEN HABER GELDİ, O MAHALLELERDEKİ DİREKLER TARİH OLACAK İsmetpaşa Caddesi 1-2 ve 3 Haziran tarihlerinde trafiğe açık olacak