Haberler

Afrin Halkının Emanetleri Yola Çıktı

1505
25-03-2018

Uşak’tan iki yardım TIR’ı Afrin’e Uğurlandı

Uşak Belediyesi, Türk Kızılayı ve Kardeşlik Platformu girişimleriyle, toplam 35 STK ve kamu kuruluşunun başlattığı Afrin için yardım seferberliğinde ilk TIR’lar gönderildi. Toplanan yardımlar bölge halkına Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından teslim edilecek.

Zeytin Dalı harekâtı kapsamında terörden temizlenen Afrin bölgesindeki savaş mağduru halka destek olmak için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan yardım çadırında 5 bin battaniye, 4 ton tarhana ve 6 ton kuru gıda toplandı.

Yaklaşık üç hafta içerisinde Uşak halkının duyarlılığı ile sağlanan iki TIR’lık destek düzenlenen törenle uğurlandı. Toplanan yardımlar bizzat Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından bölgede bulunan mağdur halka teslim edilecek.

Cahan: Türk Milleti nerede ihtiyaç varsa orada oldu

Törende konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Türk Milleti’nin yardım geleneğini en üstte tuttuğunu vurguladı. Yardımların Reyhanlı ve Kilis üzerinden terörden temizlenen alanlardaki vatandaşlara ulaştırılacağını kaydeden Cahan, “TIR’lar tüm hemşehrilerimizin katkılarıyla oluşturuldu. Necip Türk Milleti nerede bir kardeşimizin burnu kanadıysa, nerede kendisine ihtiyaç varsa orada oldu. Şimdi de Uşak’ımızın simgeleri olan tarhana ve battaniyeyi hemşehrilerimiz adına Afrin bölgesine ulaştıracağız.” dedi.

Emanetleri teslim etmek üzere bölgeye gideceklerini kaydeden Başkan Nurullah Cahan, “Halkımızın selamlarını götürüyoruz. Öz kültürümüz olan yardımseverliğimizle gidiyoruz. Rabbim İnşallah orada ordumuzu, Mehmetçiğimizi muzaffer eyledi ve eylesin. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın ise, Türkiye’nin gayrisafi milli hâsıla oranlandığında en çok yardımda bulunan ülke konumunda olduğunu belirtti. Çakın, “Biz paylaştıkça bereketleneceğimize, mazlumların yanında oldukça güçleneceğimize inanan bir toplumuz.” açıklamasında bulundu.

Uşak Kardeşlik Platformu adına konuşan Hayrat Vakfı Başkanı Mustafa Yankın da bölgede son neticenin alınmak üzere olduğunu dile getirerek, toplanan yardımlar nedeniyle tüm destekçilere teşekkür etti.

Daha sonra Mehmet Akif İnan İlkokulu öğrencilerinin Mehmetçiğe ulaştırılması için kaleme aldığı mektuplar Başkan Nurullah Cahan’a teslim edildi. Program sonunda yardımlar TIR’lara taşınarak yola çıktı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Afet Mağdurlarına Sahip Çıktı Uşak'ta Engellilerin El Emeği Ürünleri Sergiye Çıktı Tarhanamız ve Battaniyemizle Afrin'deyiz Mahalle Konağı Muhtarları Ağırladı, Afrinle Canlı Bağlantı Kuruldu Uşak Afrin İçin Tek Yürek Oldu Başkan Cahan'a Afrin'den Büyük Emanet Başkan Cahan 3. Battı Çıktı İçin Mandala Bastı Temizlik işçileri Afrin için 'Ben de varım' dedi Başkan Cahan Kültür Elçilerine Sahip Çıktı Başkan Cahan Tarhanaya Sahip Çıktı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan yardım uğurlama afrin emanet erzak