Haberler

​AKM'de Bahar Meltemi Esti

2175
29-04-2015

AKM’de Bahar Meltemi Esti

Uşak Belediyesi Türk Müziği Topluğu Engin Büyükarslan şefliğinde “Bahar Meltemi” isimli bir konser verdi. Türk Sanat Müziği ve eserlerin en güzel şekilde sergilendiği gecede Başkan Cahan, “Yerel değerler ile güzel işler yapmaya başladık” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında programlarına devam ediyor. Yerel sanatçıların da kentte hak ettiği yerlerde olması prensibi ile çalışan Uşak Belediyesi kendi bünyesinde oluşturduğu sanat grupları ile beğeni topluyor. Bunun en son örneği ise  Uşak Belediyesi Türk Müziği Topluğu’nun vermiş olduğu “Bahar Meltemi” isimli bir konser oldu. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Uşak Belediyesi birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yerel değerlerimiz göz kamaştırıyor

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Başkan Nurullah Cahan, “Kültür ve sanatta yerel potansiyelimizi gün yüzüne çıkarıyoruz” dedi. Son aylarda belediye olarak yerel sanatçılar ile birlikte yapılan konserlerin beğeni kazandığına işaret eden Başkan Cahan, “2015 yılında kültür ve sanat konusunda her ayın dolu dolu geçmesi adına planlamalarımızı yapıyoruz. Sanatta ve kültürde marka olmuş isimleri ilimizde ağırlamakla beraber yerel değerlerimizin en güzel noktalara gelmesi için de çaba veriyoruz. İşte bunlardan birisini de bu gece gerçekleştirdik. Türk Müziği Topluğu Engin Büyükarslan hocamızın önderliğinde izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı” ifadesini kullandı.

Oluşturulan grupta her yaş grubundan vatandaşın olduğuna vurgu yapan Cahan, bu sayede yerelde sanatın daha değerli bir hale geldiğini iletti.

Daha da cazip hale getireceğiz

Uşak Belediyesi olarak sanatta daha başarılı işler yapacaklarını ve çeşitli projeler ile yerelde kültüre ve sanata ilgiyi daha da arttıracaklarını anlatan Cahan sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Uşak kültür ve sanatta örnek kentler arasında girecek. Bunu başarabilmemiz için yerel değerlerimizi gün yüzüne çıkartma gayreti içinde olacağız. Sadece müzikte değil, sanatın birçok dalında etkin bir çalışma yöntemi ile yolumuzda ilerleyeceğiz. Etkinliklerimiz vatandaşlarımızın katılımını sağlamak adına sanatı daha cazip bir hale getirecek.

Konuşmaların ardından Başkan Nurullah Cahan Türk Müziği Topluğu Korusu’nun şefliğini yapan Engin Büyükarslan’a çiçek takdim etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇOCUK KENT'TE ŞENLİK RÜZGARLARI ESTİ GURBETÇİ FESTİVALİ UNUTULMAZ BİR KAPANIŞ YAPTI GURBETÇİ FESTİVALİ'NDE EĞLENCE DUR DURAK BİLMİYOR Yeşil Karaağaç'ta Gurbetçi Festivali Rüzgarı 2. GURBETÇİ FESTİVALİ BAŞLIYOR UŞAK BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI Nazmiye Bahar ULUSLARARASI BEŞİNCİ TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR ÇİÇEK GİBİ FESTİVAL MODAFEST FİNALİ YAPTI GÖNÜL BULUŞMALARINDA HEM KALPLER HEM FİKİRLER BİRLEŞTİ
türk müziği konser