Haberler

​Aşıklar Şehrinde Aşıklara Yakışan Sevgililer Günü

2993
14-02-2016

Aşıklar Şehrinde Aşıklara Yakışan Sevgililer Günü

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, en özel ve kıymetli sevgilerin efsane olan aşklardaki gibi olduğuna dikkat çekerken, “Tüm sevgilerin Leyla ile Mecnun ve Kerem ile Aslı gibi olması gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi 14 Şubat Sevgililer günü nedeniyle en romantik etkinliklerden birisini gerçekleştirdi. Kentin belirli noktalarında kurulan stantlarla Sevgililer Günü en özel şekilde çiftlere hissettirildi. Diğer yandan 14 Şubat 2016 tarihinde evlenmek isteyen 5 çifte rüya gibi unutulmaz bir gün yaşatıldı. 5 çift özel arabalarla evlerinden alındıktan sonra Belediye Hizmet Binası önüne getirildi. Daha sonra Zabıta eskortluğunda şehirde konvoy yapan çiftler, Tiritoğlu Parkı içinde yer alan Sevgililer Günü standına getirildi. Burada Başkan Nurullah Cahan, Eşi Halime Cahan ve evlenecek çiftler beyaz güvercinler uçurduktan sonra tüm sevgililere güller dağıttı. Program daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Burada çiftlerin nikahını Başkan Cahan kıyarken, adeta şölen havasında geçen törenlerin akabinde yüzlerce güvercin günün anısına doğaya bırakıldı.

Aşkların en güzeli Uşak’ta yaşanır

Nikah törenlerinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Gerçek aşkların efsanelerdeki gibi olandır” dedi. Uşak Belediyesi olarak bu anlamlı günde aşkları en güzel şekilde taçlandırmak istediklerine değinen Cahan, “Uşak adın üstünde aşıklar diyarıdır. Aşkların en güzel şekilde yaşandığı bir şehirdir. Burası bizim memleketimiz. Bizler de bu şehre aşığız. Aşkların en güzel şekilde yaşandığı kentimizde, aşkların daim olmasını istediğimiz nikah merasimleriyle kutlamak istedik. Bu nedenle bir dizi etkinlik düzenledik. İlimizi aşkı sevgiyi en güzel şekilde yaşaması için planladığımız çalışmalar vatandaşlarımız tarafından da beğenildi” dedi.

Efsane aşkları rehber edinen milletiz

Efsane aşkları örnek alan bir toplum olduklarının da altını çizen Cahan, “Biz ilahi aşklarla yola çıkan, Kerem ile Aslı ve Leyla ile Mecnun’u hikayeleştiren ve bu aşkları örnek alan bir milletiz. Bu vesileyle İnşallah bundan sonraki süreçte dünyada mazlum olan tüm kardeşlerimizin, eza ve cefa çeken kardeşlerimizin sevgiyle ve muhabbetle mutlu olmasını diliyorum. Nikahları kıyılan kardeşlerimizin bir ömür boyu mutlu kalmalarını temenni ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Diğer yandan Uşak Belediyesi’nde Tiritoğlu Parkı içinde kurulan Sevgililer Günü standı önünde iki çift daha evlenme kararı aldı. Stant önünde Tunyay Kaymak isimli genç ömrünü birleştirmek istediği Burcu Gülbez’e evlenme teklifi ederken, Mustafa Yokuş isimli genç de Esra Yokuş’a bir yastıkta kocamak için evlenme teklifinde bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Hesna Öğünür 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ KURTULUŞ GÜNÜNDE MİLLİ DUYGULAR DORUĞA ULAŞTI UŞAK BELEDİYESİ SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN STATLARINDA KULLANILMAK ÜZERE SKORBORD ALIMI DOĞRUDAN TEMİN UŞAK BELEDİYESİ DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ UŞAKTA GÜN BİRLİK GÜNÜ BAŞKAN ÇAKIN'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI Moda Fest Üçüncü Gününde de Yoğun İlgi Gördü Genç Kuşak Fest İkinci Gününde de Coşkuya Sahne Oldu Uşak Belediyesi Dünya Su Günü Etkinlikleri İle Farkındalık Oluşturdu
uşak belediyesi nurullah cahan belediye sevgililer günü özel etkinlik 14 şubat nikah sevgililer romantizm