Haberler

​Baharın Tüm Renkleri Kenti Kaplayacak

2391
24-05-2016

Baharın Tüm Renkleri Kenti Kaplayacak

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Yaz mevsiminin gelmesinin ardından kentte birçok farklı noktada yeşil bir Uşak hedefiyle çalışmaların yapıldığına dikkat çekerken, “Ekiplerimiz tüm mahallelerin yemyeşil olması adına fedakarca görevlerini yapmaktadır” dedi.

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentin birçok mahallesinde yenileme ve değişim için çalışmalara devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok noktada Yeşil Uşak hedefi için çaba veriliyor. Bu kapsamda kentin giriş ve çıkışlarında Uşak’ın kültürel öğeleri çiçeklerle yoldan geçenlere gösteriliyor. Ayrıca refüj ve yollarda ağaç dikimleri son hızıyla sürüyor. Mevsimlik çiçek dikimleriyle de şehre ayrı hava verecek adımlar atılıyor.

Yemyeşil bir Uşak için

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Nurullah Cahan, “Hedefimiz kentimizi yemşeşil bir şehir haline getirmektir” dedi. Cahan, “İlimizde değişimi ve güzelliği yaşatmak adına ekiplerimizle gece ve gündüz demeden çalışıyoruz. Bir yandan ilimizin çehresini değiştirecek mega projelere imza atarken, diğer yandan yeşil bir şehir hedefinde ekiplerimizi seferber ediyoruz. Hemşehrilerimizin de beklentilerini gözeten bir yapıda mevsim itibariyle çalışmalarımız hızlandı. Kentin giriş ve çıkışları Uşak’ın kültürünü anlatan motiflerin çiçeğe bürünmüş haliyle donatıldı. Diğer yandan yol ve refüjlerimizin ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra mevsim çiçekleriyle rengarenk bir Uşak için çalışmalar sürüyor” ifadesini kullandı.

Devam edeceğiz

Çalışmaların ara vermeden devam edeceğini bildiren Cahan, “Birimlerimiz kentimizin 19 mahallesine ayrı bir hava katmak için çalışmalarını sürdürecektir. Sadece yaz mevsimi değil, kış mevsiminde de beklentilere cevap veren bir yapıda olacağız.  Bu konuda başarılı örnekleri de ilimize uyarlayacağız” diye konuştu

0.0
Son Düzenlemeler: 25 Mays, 2016
İlgili İçerikler: GERÇEK SEVGİ TÜM ENGELLERİ AŞTI Ferat Tümer Şaban Tümer Fatma Hanım Tümer TÜM UŞAK'IN SAHİP ÇIKTIĞI O PROJEDE İLK KAZMA VURULDU Melek Tümtürk Sadet Tümer Kentin Geleneksel Değerleri Yaşatılıyor Moda Fest Tüm Hızıyla Devam Ediyor! Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı!
nurullah cahan belediye bahar yeşil uşak marka uşak park ve bahçeler