Haberler

Başbakan Binali Yıldırım Uşak'taydı

2044
18-06-2018

24 Haziran Genel Seçimlerine sayılı günler kala AK Parti hem yerelde hem genelde çalışmalarına hız kattı. Partinin tabandan tepeye sahada olduğu seçim çalışmaları kapsamında Uşak’a gelen Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin tarihi derecede hizmetle buluşturulduğunu anımsatarak, hizmetlerin karşısında bir duruş sergileyen muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Uşak’ın 9 katrilyonluk yatırımla buluştuğunu aktardı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı Binali Yıldırım ilkler şehri Uşak’ta binlerle buluştu. Mitingde Başbakan Yıldırım'a, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti milletvekilleri ile milletvekili adayları eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, muhalefeti eleştiri topuna tuttu. “Külliye'yi yıkacağız. Yolları kapatacağız. Yerli araba yaptırmayacağız. Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız” gibi seslerin yükseldiği muhalefet cephesine sert ifadelerle seslenen Yıldırım,  “Bunların ufku yok, bunlar sadece bir şeye kilitlenmişler, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti gitsin de Türkiye ne olursa olsun. Bu bölge üzerinde plan yapanlar, emperyal güçler de aynı şeyi söylüyor. 'Tayyip Erdoğan gitsin' diyorlar. Bunlar da aynı şarkıyı söylüyor. Bu sizin aklınıza bir şey getiriyor mu? Demek ki söz birliği yapmışlar. FETÖ'sü, Kandil'i içerideki sponsorları hep bir ağızdan AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun, memleket önemli değil diyorlar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım terör operasyonlarına da değinerek Kandil'e ilerlendiğini ve yurt içinde terörün etkisiz hale getirildiğini kaydederek, “Sınır ötesinde Mehmetçiğimiz destan yazıyor. Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşindeyiz" diye konuştu. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

“Milletin iradesini kabul etmeyeni millet kabul eder mi?”

Değerli kardeşlerim 65 yıl önce demokrasi şehidimiz Menderes Uşak’a geldiğinde Uşaklılara sizlere “canım kurban, daima hizmetinizdeyim” diyerek seslenmiş. Merhum, millete hizmet yolunda canını feda etti. Merhum Menderes milleti için, ülkesi için çırpınırken bugün olduğu gibi o gün de birileri işbaşındaydı. Bunlar, Türkiye’nin kazanımlarını yok etmek peşinde. Biz gelirsek eski sisteme döneceğiz, parlamenter sisteme döneceğiz diyorlar. Bunlar milletin iradesini bile kabul etmiyorlar milletin iradesini kabul etmeyeni millet kabul eder mi. Hamdolsun milletimiz bunlara güvenmiyor. Biz taş üstünde taş koyarken onlar laf üstüne laf koymaktan başka bir şey yapmıyor.”

“Yapılacak her şeyi bu ülkeye AK Parti yaptı”

“Türkiye’yi 15 yılda küresel güçlere karşı milletimizle el ele gönül gönüle yöneten kim. Aktif havaalanları sayısını ikiye katlayan kim. 69 milyon vatandaşımıza hızlı internet getirdik mi? Şehirlerimize yeni hastaneler yaptık mı? 817 bin vatandaşımızı konut sahibi yaptık. Kentsel dönüşüm projesini biz kazandık mı? Türkiye genelinde 20 bin km bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Türkiye’yi yüksek hızlı trenle tanıştırdık. İnşallah 2020’de Uşak’ta hızlı trenle istediğiniz yere gidebileceksiniz. Sadece 6 ilimizde doğalgaz kullanıyordu şimdi kullanmayan ilimiz kalmadı. Değerli kardeşlerim diğer cumhurbaşkanı adaylarını dinliyorsunuz vaat edecek bir şey bulamıyorlar. Yapılacak her şeyi bu ülkeye AK Parti yaptı. Barajlar okullar organize sanayi bölgeleri her şey yapılmış. Yapacak bir şey bulamayınca bunlar yıkalım demeye başlıyorlar. Külliyeyi yıkacağız, Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız, yerli otomobili yaptırmayacağız diyorlar. Bunlar bir şeye kilitmişler Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Bunlar ve küresel güçler hep aynı şeyi söylüyor. Peki Uşak buna izin verir mi? Uşak Türkiye’nin teminatı.”

“Türkiye’nin beka meselesinde bile dik duramayan ülkeyi nasıl yönetsin?”

Bunlar konuşurken hiç ağızlarından terör örgütü lafını duydunuz mu? Yok. Çünkü bunların böyle bir derdi yok FETÖ ile hangi mücadeleyi verecekler duydunuz mu? Türkiye’nin beka meselesinde bile dik duramayan ülkeyi nasıl yönetsin. 24 Haziran günü Türkiye’nin ilerlemesini, kalkınmasını durdurmaya çalışanların emekli edileceği gündür. Şahlanan Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan’ı seçiyor muyuz?  Türkiye vakti diyor muyuz? Hepinizden Allah razı olsun.”

“Uşak’a çok büyük yatırımlar yaptık

Kente üst üste ikinci şampiyonluğu yaşatan ve bu yıl 2. Lige yükselen UTAŞ Uşakspor atkısı sallayan Başbakan Yıldırım, Uşak’a kazandırılacak yeni stadyumun duyurusunu yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Uşak'a ilişkin yatırımlarını paylaşarak, 16 yılda bin 235 derslik yapıldığını, 2006'da Uşak Üniversitesi'nin açıldığını ve Banaz'da Küçükler Barajı'nın yapılmasıyla kentin su ihtiyacını karşıladıklarını, 688 milyonluk yatırımla 19 şantiyede çalışıldığını söyledi.

Uşak'a 16 yılda 9 katrilyonluk yatırım yapıldığını ifade eden Yıldırım, “Biz göreve geldiğimizde Uşak'ta 2 organize sanayi bölgesi vardı. Şimdi ise 160 hektarda kurulu 3 organize sanayi bölgesinde 16 bin kardeşimiz iş sahibi oldu. Bu yıl içinde karma organize sanayi bölgesini de bitirip istihdamı 20 binin üzerine çıkacağız. Uşak'taki konserve üretimi tesisi için kamu yararı kararı aldık.” dedi.

Uşak’a 600 yataklı bir devlet hastanesi kazandırıldığını bildiren Yıldırım, “Karahallı ve Sivaslı ilçelerinde hastanelerimizi yapıyoruz. 16 yılda Uşak'a 143 kilometre bölünmüş yol yaptık. Bizden önce bölünmüş yol uzunluğu 29 kilometreydi. Bizden önce İzmir'den Uşak'a gelenler bilir, meşhur Çataltepe mevkisi vardı. Herkes Çataltepe'de ne çileler çekildiğini, milletin o yollarda ne bedel ödediğini bilir. Çataltepe'yi yerle bir ettik, yolları böldük hayatları birleştirdik. Uşak'ı Afyonkarahisar ve Manisa'ya bölünmüş yollarla bağladık. Ankara-İzmir yüksek hızlı treni de geliyor. Uşaklılar buradan hızlı trene binip İzmir'e gidecek. Afyonkarahisar ile Eşme arasında inşaat devam ediyor, yakında Uşak, Turgutlu, Manisa ve İzmir kısmı başlayacak.” açıklamalarında bulundu.

Mitingin tamamlanmasıyla Başbakan Yıldırım'a, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan "Devam" yazılı çelenk takdim edildi. 24 Haziran seçimlerinin hayırlı bir şekilde neticelenmesini dileyen Yıldırım, “İstikrar için, güven için güçlü Türkiye için durmak yok. Rabbim hepinizden razı olsun” diyerek destek çağrısında bulundu.

Başkan Cahan: Uşak çağ atladı

Başbakan Yıldırım’dan önce sahneye çıkarak alanda bulunanlara hitap eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşaklı vatan toprakları kadar temizdir. 4 yıl önce geldiğimiz görevde öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın desteğiyle ve sizlerin desteğiyle yapılamaz denileni yaptık, aşılamaz denileni aştık. Sizlerin huzurunda başbakanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 4 buçuk yılda Uşak’ta dağlar kadar fark var. Kentsel dönüşümün güzelliği ortada, yeni Uşak orada hayat buluyor. Valiliğin arkasında 110 metrekare alanı yeşillendiriyoruz. 6 ayda 13 km Kuzey ve Güney Çevreyolu 5 km’lik bisiklet yolu ve bisiklet yolunu yaptık. Uşak’ı farklı hale getirdik. Alt yapı ve üst yapı haricinde, sporda ve kültürde çığır açtık. Futbolda 2. Lige çıktık bunun yanında sanat akademisini kurduk, tiyatro ekibimizi kurduk. Uşak artık bir çağ atladı.” dedi.

Birlik ve beraberlik günü olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Başkan Cahan, “Ülkemize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkma günü değerli kardeşlerim. 24 Haziran’a kadar sıkmadık el bırakmamaya var mısınız? Sokak sokak dolaşmaya var mısınız? Hepinizden Allah razı olsun.  Bugün Başbakanımızı en güzel şekilde misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ve 24 Haziran akşamında Cumhurbaşkanımıza rekor oyu Uşak’tan çıkaracağımıza inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Haziran, 2018
İlgili İçerikler: Assıya Yıldırım Abdurrahman Yıldırım Çarık Köyünden, Ayşe Yıldırım Banaz/Ayrancı Köyünden, Halime Yıldırım Ersin Yıldırım Ortaköy Köyünden Murat Yıldırım Mustafa Mert Yıldırım Kamil Yıldırım Metin Yıldırım Sivaslı Azizler Köyü'nden Mustafa Yıldırım
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ak parti binali yıldırım miting başbakan 24 haziran