Haberler

BAŞKAN CAHAN: "BİZ AK PARTİ NEFERİYİZ, BİZE HANGİ GÖREV VERİLİRSE YAPMAYA HAZIRIZ"

1655
7-01-2019

AK PARTİ VEFA YEMEĞİNDE BAŞKAN CAHAN GÖNÜLLERE DOKUNDU

Ak Parti Uşak İl Teşkilatı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın da katıldığı yemekli toplantıda bir araya geldi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği, birlik ve beraberliğin  en güzel örneğinin sergilendiği toplantıda Başkan Cahan,  Ak Parti belediyeciliğe yakışır şekilde Hakk'a ve halka hizmet ettiklerini vurgulayıp,  Uşak'ı layık olduğu noktaya getirmek için canla başla çalıştıklarını ve söz verdiklerinden daha fazla eseri Uşak'a kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Cahan: “Bu makamlar Hakk’a ve halka hizmet için vardır”

“Biz AK Parti’nin bir neferiyiz. 2001 yılında Uşak Merkez İlçe kurucu Gençlik Kolları Başkanı olarak başladığımız siyasi hayatımızda 2014’ün 30 Mart’ına kadar partimizin her kademesinde Uşak halkımıza hizmet ettik. 2001’den 2019’a 18 yıl boyunca hangi görev verildiyse yerine getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizleri Belediye Başkan Adayı olarak layık görmeleri, halkımızın teveccühü ve oylarıyla ve Rabbimin de takdiri ile 30 Mart 2014’ten bugüne kadar da Uşak Belediye Başkanlığı yaptık. Bu dönem içerisinde her mahalleye hizmet götürdük. Halkımızın rahatı ve refahı için çalıştık. Her mahallemizde mührümüz var. Atalarımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi  ‘İnsan ölür kalır eseri, merkep ölür kalır semeri.’ Uşak’ın her mahallemizde eserimiz var, Elhamdülillah...

5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yapıyoruz. Bu süre içerisinde siz değerli Uşaklı hemşehrilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz makam ve koltuk sevdalısı değiliz. Bu makamlar Hakk’a ve halka hizmet için vardır. Biz de hizmet için buradayız. Halkımıza hizmet içinbugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ne görev verildiyse yerine getirdik. Bugünden itibaren de tarafımıza hangi görev tevdi edilirse biz onu yapmaya varız ve hazırız”dedi.

Başkan Cahan, “Değerli kardeşlerim,  tam 5 yıl öce Yunus Emre’nin ‘Gelmedik biz kavga için, bizim işimiz sevgi için.  Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.” dörtlüğüyle Belediye Başkanlığına başlamıştık. Uşak’ta çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmadıkdiyerek dava arkadaşlarına Uşak’a kazandırdığı hizmetleri aktardı…

Uşak'ın Çehresini Değiştiren 14 Proje

Türkiye’ye Örnek Proje Kentsel Dönüşüm

Toki işbirliği ile yürüttüğümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle sanayiden konut ve ticari alan dönüşümün sağlandığı 450 milyonluk dev yatırımı kısa sürede hayata geçirdik. Vatandaşlarımız artık burada yaşamaya başladı. Yatay mimarisiyle Türkiye’ye örnek gösterilen 1051 konut ve 953 iş yeri bulunan Kentsel Dönüşüm çalışmamız ile Uşak’ımıza yeni bir yaşam alanı kazandırdık.

Dokuzsele Deresini Şehrin Gerdanlığı Haline Getirdik

Şehrimizi ikiye bölen 9 km uzunluğundaki Dokuzsele Deresi’ni DSİ ortaklığıyla ıslah ettik. 28 milyon liralık yatırımın yapıldığı Dokuzsele Deresi, kötü kokusundan ve görüntüsünden arındırılarak şehrin gerdanlığı haline getirildi.

Hayal Gibi Görünen Proje Kentpark Uşak’ın Merkezi’nde Yükseldi

Şehir merkezine sıkışmış bazı kamu kurumlarını şehrin farklı noktalarına taşıyarak, elde ettiğimiz 110 bin metre karelik alana hayal gibi görünen proje Kentpark’ı inşa ettik. Cumhurbaşkanımızın da bizzat desteklediği projede, bugün itibariyle ağaçlandırma çalışmalarımızı, yürüyüş yollarımızı, yapay şelalemizi ve önemli bir değerimiz, Ciritimizin sembolü olan Cirit Heykelimizi tamamlandık. Kentpark Projesi kapsamında Öğretmen evi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orhan Dengiz Anadolu Lisesi’nin yeni ve modern inşaatlarını tamamlama aşamasına girdik, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra kurumlarımızı modern binalarına taşıyacağız. Şu an itibariyle kapalı spor salonunun yıkım işlemleri başladı, son olarak da stadyumun yıkım işleminden sonra bu alanlarını da Kentpark’a dâhil edip halkımızın kullanımına açacağız.

Uşak Modern Yollarına Kavuştu

Şehrimizi çevreleyen 18 Km’lik Kuzey-Güney duble çevre yollarını 8 ay gibi rekor bir sürede tamamlayarak kullanıma açtık. Denizli’den şehrimize giriş noktası olan Sivaslı Yolu, yıllardır şikâyet alan ve bir türlü tamamlanamayan bir bölgeydi. Belediyemizin şirketi Utaş sayesinde bu bölgedeki yolu da hızlı bir şekilde tamamlayarak büyük ölçüde sorunu çözdük.

1 Yılda 3 Battı-Çıktı

İzmir-Ankara Yolu üzerine 1 yılda 3 Battı-Çıktı inşa ederek şehir içi trafiğini rahatlatarak, büyük oranda kazaların önüne geçtik. Hem bu istikamette hem de çevre yollarımızı laleli ledli direklerimizle aydınlatarak, şehrimize modern bir görüntü kazandırdık. Gerek şehir içi, gerek çevre yolları, insanlar hangi istikameti tercih ederse etsin pırıl pırıl bir yolda yolculuk etmenin keyfini yaşıyorlar. Her noktasını modern yol ve aydınlatmalarıyla marka kent haline getirdiğimiz Uşak’ımız artık gelip geçilen bir şehir değil, fark edilen bir şehir haline geldi.

Kapalı Pazar Yerleri

10 bin metre karelik Kemalöz, 3500 metre karelik Cuma Pazarı ve 2000 metre karelik Fatih Kapalı Pazar yerlerini halkımızın hizmetine açtık. Bu pazar yerlerimiz artık daha kullanışlı hale geldi.

Kültürümüzü Konaklara Taşıdık

Karaağaç Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz, Dikilitaş ve Aybey Mahalle Konaklarımızı inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kültürümüzün yaşatılması adına yaptığımız bu konaklarımızdan halkımız en iyi şekilde hizmet alıyor.

Kültür Sanatla Anılan Uşak

Kültür Müdürlüğümüzün bünyesinde Sanat Akademimizi ve Şehir Tiyatromuzu kurduk. İçerisindeenstrüman kurslarından, korolara, tiyatro eğitimine kadar toplamda 3858 kursiyerimize eğitim verdik. Sosyal etkinlikler, tiyatrolar ve konserlerle Uşak’ı kültür sanat şehri haline getirdik.

Uşak’ı Sağlıklı Yaşamın Merkezi Haline Getirdik

Sportif alanlarda vatandaşlarımıza her türlü hizmeti sunan Belediyemiz yine bir ilke imza atarak Sağlık Yaşam ve Gençlik Merkezi’ni açtı. Bünyesinde spor hocaları ve diyetisyenlerin eşliğinde vatandaşlara seans bedeli olarak kitap karşılığı hizmet veren merkezimiz bu anlamda Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Merkezimizden şu ana kadar aylık ortalama 3 bin vatandaşımız hizmet aldı.

Spora Tam Destek

Amatör lige kadar düşen Uşakspor’u Utaş bünyesine dâhil ederek, 2 yılda 2 şampiyonlukla 2. Lige çıkardık. Artık Utaş Uşakspor adını alan Uşakspor futbol takımımız profesyonel ligde mücadelesini sürdürüyor. Futbolda küllerimizden yeniden doğduk. Amatör spor kulüplerimize de gerekli desteği her zaman sağladık.

Kültürel Değerimiz Uşak Halısını Dünyaya Tanıttık

Tarihi öneme sahip Uşak halımızı Atalarımızdan bize miras kaldığı şekilde Uşaklı kadınlarımıza dokutarak tüm dünyaya tanıttık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni de Uşak halısı süslüyor. 4 yılda 2226 metre kare sarayların halısı olarak bilinen Uşak halısını 50 personelle aslına uygun olarak dokuduk.

Ciritin Başkenti Uşak

Geleneklerimizin ve kültürel miraslarımızın yaşatılması düşüncesiyle ortaya koyduğumuz hizmetlerimiz kapsamında ata sporumuz cirite maddi ve manevi destek sağlayarak Uşak’ı ciritin başkenti haline getirdik. Türkiye Şampiyonalarında ikincilik ve üçüncülükler elde ettik. İnşallah şimdiki amacımız Türkiye birincisi olmak ve kupayı Uşak’ımıza getirmektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla şehrimize yakışır yeni bir cirit sahasını inşa ettik. Yine bu cirit sahamızın çevre düzenlemesini Uşak Belediyesi olarak biz yaptık.

Sosyal Yardımlarla Tüm Vatandaşlarımıza Ulaştık

4 yılda 4 milyon 238 bin liralık bütçeyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekli yardımları ulaştırdık. ‘Hoş Geldin Bebek’ projesiyle her yeni doğan evladımızı ziyaret ederek, hediyelerini takdim ettik. Doğum ölüme her anlamda vatandaşlarımızın yanında olduk.

Şehrimizin Markası Utaş’ı Ayağa Kaldırdık

Belediyemizin şirketi olan Utaş, bünyesindeki fabrikaları, santralleri, 305 araçlık makine parkuru ve sosyal tesisleriyle şu an için yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlıyor. Biz göreve geldiğimize 30 çalışanı bulunan ve Utaş’ın bütçesi 1 milyon lirayken şu an 170 milyon liraya çıktı.

Görev süresi boyunca Uşak’a verdiği hizmetleri bu şekilde aktaran ve artık 24 saat çalışan bir Belediyeye sahip olduklarını söyleyen Başkan Cahan, “Bize 5 yıl önce bu makam layık görüldü ve 5 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyoruz. Elhamdülillah eserimiz çok. Şimdi bayrak değişimi zamanı geldi. Bundan sonra da bir AK Parti neferi olarak bize hangi görev verilirse biz onu yapmaya varız ve hazırız. Değerli kardeşlerim biz büyük bir aileyiz, özellikle biz bir davanın mensuplarıyız. Peygamber Efendimizin ifadesiyle ‘İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Hizmet Edendir’. Bizim gayemiz Rabbimizin rızasını kazanmak, insanlarımıza hizmet etmek. Bu yolda da üzerimize düşen görevler neyse bugüne kadar yaptık, bundan sonrada yapmaya varız. El birliğiyle gece gündüz çalışacağız ve yine bizler inşallah Allah yolunda insanlığa bu hizmetlerimizi devam ettireceğiz” diyerek sözlerinin altını çizdi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Cahan, yine alkışlar eşliğinde toplantıya katılım gösteren tüm dava arkadaşlarına teşekkür ederek kürsüden ayrıldı. 

0.0
Son Düzenlemeler: 14 Ocak, 2019
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI Cihangir Arslan BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ
uşak uşak belediyesi nurullah cahan projeler ak parti vefa yemeği