Haberler

Başkan Cahan, Çölyak ve PKU Hastalarının Misafiri Oldu

1598
18-07-2018

Çalışmalarına yoğun tempoda devam eden Başkan Cahan alışılagelen, kurum, dernek, esnaf, ev  ziyaretleri gibi faaliyetlerini de aksatmıyor. Cahan, Çölyak ve PKU hastalarının mutfağına konuk oldu.

Çölyak ve PKU hastalarının dışarıda yemek ihtiyaçlarını karşılayamadıklarına dikkat çekmek, çatısı altındaki insanlara sosyal aktivite ile moral olmak adına Uşak Çölyak ve PKU El Ele Derneği tarafından bir etkinlik düzenlendi. Çölyak ve PKU hastalarının tüketebileceği şekilde özel imal edilen undan gözleme ve helva yapıldı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın konuk olduğu ve hastalara destek verdiği etkinlikte, hem çocuklar hem de aileleri eğlenceli vakit geçirdi.

Sık sık çeşitli desteklerle çölyak ve PKU hastalarının yanında olan, dernek binasından tüketilecek gıdalara kadar imkânlar sunan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şimdiye kadar olduğu gibi daima bir ve beraber olacaklarını belirtti.

Bu tür rahatsızlıkların etkilerinin en aza indirilmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Nurullah Cahan, “Burada da bazlamalar, katmerler, bükmeler yapılıyor. Onların tüketebileceği şekilde un desteği sağlıyoruz. Yine bir araya geldiğimiz derneğimizdeki mutfağın oluşumunda da desteklerimiz oldu. Bu rahatsızlığı yaşayan çocuklarımıza gıda desteğinde bulunduk. Ve desteklerimizi arttırarak sürdüreceğiz. Onların dertleri bizim derdimiz demektir. Daima onların yanlarındayız.” dedi.

Dernek Başkanı Aydın: Belediye Başkanımız Ailelere Umut Oldu

Kentte Çölyak PKU El Ele Derneği olarak 150 üyelerinin bulunduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ömre Ümran Aydın ise, “Dışarıda yemek ve içmek durumumuz olmadığı için sağolsunlar Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın destekleriyle böyle bir mutfağa sahip olduk. Ben Belediye Başkanımıza tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu kadar aileye umut oldular.” açıklamasında bulundu.

Başkan Nurullah Cahan daha sonra ailelerle sohbet ederek istişarelerde bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Temmuz, 2018
İlgili İçerikler: ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜNE ORTAK OLDUK BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI GERİ DÖNÜŞÜM FİNLANDİYA'NIN PAİMİO ŞEHRİ İLE UŞAK'IN KESİŞİM NOKTASI OLDU BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ KISA SÜREDE GÖZ BEBEĞİ OLDU BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ UŞAK BELEDİYESİ'NİN KURTULUŞ HAFTASI PROGRAMI BELLİ OLDU Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan çölyak pku