Haberler

Başkan Cahan Partilileri Sahur Programında Buluşturdu

1986
20-06-2017

Başkan Cahan Partilileri Sahur Programında Buluşturdu

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, düzenlenen sahur programında partilileri bir araya getirdi.

Ramazan ayının son haftasına girilirken sahur ve iftar buluşmalarını içeren programlar hız kazandı. Ramazan ayı içerisinde düzenlenen mahalle iftarlarıyla vatandaşlarla buluşan Başkan Nurullah Cahan, bu kez de Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programında AK Partili kadrolarla bir araya geldi.

Atapark Çayzade’de düzenlenen sahur programına AK Parti İl, İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri katıldı. Programda Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın yanı sıra, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ufuk Uğur ile Hakan Uludağ, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş ile parti temsilcileri ve üyeleri yer aldı.

Şehrin ve ülkenin geleceğine yön veren siyasi kadrolarla bir araya gelmekten dolayı her zaman memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Cahan, "İl, İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve tüm üyelerimizle bizler biz bir aileyiz. Geleceğimiz için, memleketimiz için çalışan bir aile. Bu anlamda gece gündüz tanımayan sizlerle bir araya gelmek, aynı sofrada oruca niyetlenmek, dualara amin demek ayrı bir mutluluk." dedi.

GELECEĞE BİRLİKTE YÖN VERECEĞİZ

Partililere seslenen ve Ramazan ayında son beş günün icra edildiğini anımsatan Başkan Nurullah Cahan, "Bu güne kadar çeşitli iftar programları gerçekleştirdik. Bu kez sahurda bir araya gelelim, sahurun bereketini hep birlikte yaşayalım istedik. Ülkemizin menfaati için cefakarca, fedakarca çalışan teşkilatlarımız hiçbir şahsi çıkar gözetmeden devlet ve millet için ter döküyor, emek harcıyor. Bizler bu azimle çalışmaya devam ettikçe de hiçbir güç bizi yıkamaz, çalışmalarımıza engel olamaz." ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Başkan Cahan, "Birlikte aynı yolda yürümek önemli. Aynı dava uğruna sırt sırta vererek çalışmalarımıza yön vermeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizimde hep birlikte yapacak çok işimiz var. Geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

BÜYÜK İFTAR ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

Partilileri çarşamba günü Uşak Belediyesi önünden Valiliğe kadar yapılacak ve 20 binin üzerinde katılım olması beklenen Milli Birlik ve Kardeşlik iftarına da davet eden Başkan Cahan, "Bugüne kadar tüm mahallelerimizde halkımızla birlikte iftarımızı yaptık. Aynı çorbaya kaşık salladık. Ve istedik ki birliğimize ve kardeşliğimize göz dikenlere karşı en güzel cevabı yine birlikte olarak verelim. Özellikle de Kadir Gecesi olması nedeniyle, mahalle iftarlarının en büyüğünü kent merkezimizde yaparak tüm halkımızla birlikte olalım, orucumuzu birlikte açalım, dualarımıza birlikte amin diyelim istedik. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarımızı gerçekleştirdik.” açıklamasında bulundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ise, sahurda böylesi güzel bir kalabalığın olmasının ve niyetlerin birlikte getirilmesinin güzelliğine vurgu yaptı. Nacar, "Bu gecelerin, bu günlerin hürmetine hepinizden kendimiz için, dünya Müslümanları için, mazlumlar için dualar bekliyoruz." diye konuştu.

UŞAK'TA BU RAMAZAN GÖNÜL SOFRASI KURDUK

Sahur programını düzenleyen Belediye Bakanı Nurullah Cahan'a teşekkür eden AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, "Partimiz Uşak'ta yerel yönetim olarak muhalefeti de gördü, iktidarı da gördü. Ve bu birlikteliği, beraberliği, kardeşliğin değerini şu an daha iyi bir şekilde bilmemiz gerektiğini görüyoruz. Sıkıntılı günler geçirsek de gerek yerel yönetim anlamında gerekse yönetim anlamında hep birlikte el ele verdik. İşte bu birlikteliğimizin daim olmasıyla büyük Türkiye hedeflerine daha kolay bir biçimde ulaşabiliriz." dedi.

Geride bırakılan Ramazan ayı içerisinde iftar programları düzenlenerek "Gönül Sofraları" projesi kapsamında evlere gittiklerini ve vatandaşlarla birlikte olduklarını belirten Kuş, çalışmaların daha da hız kazanması gerektiğini ifade etti. İhtiyaç sahibi, engelli ve şehit ailelerinin Ramazan içerisinde yalnız bırakılmadığını aktardı.

Merkez İlçe Başkanı Ali Kumaş, "Aile olmak böyle bir şey. Gecesiyle gündüzüyle bir araya gelerek bir şeyleri paylaşabilmek. Bu anlamda önümüzdeki Kadir Gecesinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şimdiden teşkilat mensubumuzun bayramlarını kutluyorum. Rabbimizin, burada olduğu gibi cennette, Peygamber Efendimiz'in sancağında tekrardan bizleri bir araya getirmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sahur programı gerçekleştirildi. Daha sonra ezana kadarki süreç içerisinde Başkan Cahan vatandaşlarla sohbet etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ak parti sahur