Haberler

Başkan Cahan'dan down sendromlu çocuklara istihdam müjdesi

1814
25-03-2018

Uşak Belediyesi sosyal tesislerinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle renkli görüntülere sahne olan bir etkinlik düzenlendi.

Kentte yaşayan down sendromlu yaklaşık 400 çocuk Uşak Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle bir araya geldi. Yoğun programı nedeniyle Ankara’da olan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, telekonferans yoluyla özel günlerinde çocukların yanında oldu.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle belediye sosyal tesislerinde düzenlenen programa telefon bağlantısıyla katılan Cahan, down sendromlulara yönelik açılması planlanan ve yine down sendromluların çalışacağı kafenin müjdesini verdi.

Eşi Halime Cahan’ın gençlere eşlik ettiği programda açıklamada bulunan Başkan Nurullah Cahan, “Çocuklarımıza sağlıklı, sıhhatli ve hayırlı ömürler diliyorum. İnşallah toplantımız hayırlara vesile olur. Onlar için istihdam alanı oluşturuyoruz. Kent park proje yıkımı gerçekleşen ve yerine park yaptığımız, eski adliye binasının bulunduğu bölgeye lokal bir çalışma yaparak down sendromlular kafeteryası oluşturacağız. Orada onlara iş imkanı sağlayacağız.” dedi. Programa katılmak istediğini ancak Ankara’daki programlar nedeniyle katılamadığını kaydetti.

Halime Cahan ise, down sendromlu çocukların neşesine ve karşılıklı sevgisine değinerek, “Onlar bizlerin yaşam sevincini arttırıyor. Başkanımızın da dediği gibi, çocuklarımızın sosyalleşmesi, onların hayata bakış açılarını genişletmek ve yaşamlarına katkı sağlamak adına biz her zaman yanınızdayız ve sizlerin hizmetkârıyız. Her türlü projede yanınızdayız.” dedi.

Down sendromlu çocuklara karanfil ve hediye verilerek özel günleri kutlandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan müjde istihdam down sendromu telekonferans