Haberler

​Başkan Cahan'ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı

2134
18-05-2016

Başkan Cahan’ın 19 Mayıs Mesajı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Başkan Cahan şunları kaydetti:

“Tarihimizde bazı anlar vardır ki dönüm noktası olarak kabul edilir. İşte bu dönüm noktalarından birisini 19 Mayıs 1919 tarihinde yaşadık. Ulusumuzun zor günler yaşadığı bir dönemde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin asla boyun eğmeyeceğini ve başka ülkelerin egemenliğinde yaşamayacağını aldığı kararla gösterdi. Yüce Türk Milleti bu kararın ardından vatan topraklarını düşman ellerine bırakmadı. Yediden yetmişe, her ırk ve dinden ecdadımız 19 Mayıs 1919 tarihinde fitili yakılan ateşi sahiplenerek ülkesine sahip çıktı. Yaşanan o günlerden bugünlere dek ülkemiz üzerinde yine oyunlar oynanmak istedi. Ülkemizin fidanları kimi zaman sağ sol, kimi zaman mezhep temelli, kimi zaman ise ırkçılığın empoze edilmesiyle birbirine kırdırılmak istendi. Aynı senaryo bugün de gerçekleştirilmeye çalışılsa da tarihinden ders alan yeni nesiller her defasında bu oyunu bozmaktadır. İşte Atatürk’ün emanet ettiği gençlik vatanına bugün de bu şekilde sahip çıkmaktadır. 19 Mayıs gençliğin de bayramı olması hasebiyle ayrı bir öneme haizdir. Bu ülkede çocuklar kadar gençler de her zaman önemsenmektedir. Bunun en güzel örneği ise kurtuluş ateşinin yakıldığı bu önemli günün gençliğe armağan edilmesidir. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutlarken, ülkemizin bekası için canlarını veren gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi minnetle yad ediyorum” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLAMA PROGRAMI ​100. YIL KUTLAMALARI PROGRAM AKIŞI Karne Heyecanına Coşkulu Kutlama Belediye Başkanımız Mehmet Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Berat Kandili Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Çanakkale Zaferi Mesajı Başkan Çakın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı 25-26 Mayıs Ramazan Bayramı 2. ve 3. günü açık olacak nöbetçi fırınlar.
uşak belediyesi nurullah cahan belediye kutlama 19 mayıs