Haberler

BAŞKAN ÇAKIN MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU

1591
3-07-2020

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ikinci kez gerçekleştirilen Muhtarlar Buluşması’na katıldı. Çakın, “Yapılacak çok iş var. Ve her birinin üstesinden ‘biz’ olarak geleceğiz.” dedi.

Uşak Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilmesi ve 3 ayda bir yapılması planlanan ancak Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir süredir gerçekleştirilemeyen Muhtarlar Buluşması’nın ikincisi bugün düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen programa bizzat Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın katıldı. Başkan Çakın’a Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner ile Mehmet Ali Demir ve daire müdürleri eşlik etti.

Merkez mahalle muhtarlarına çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Mehmet Çakın, muhtarların taleplerini bir bir dinleyerek ihtiyaçlara yönelik atılacak adımları paylaştı.

“PANDEMİ SÜRECİNDE DAHİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜK”

Uşak Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen programda konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Sizlerle birlikte 29 mahallemizin tamamında önemli adımlar atıyor ve her geçen gün yeni çalışmalar üretiyoruz. Aşıklar ve yarenler diyarı, medeniyetler beşiği bu kadim şehrin her yönüyle güzelleşmesi ve daha yaşanılır olması için faaliyetlerimizi pandemi sürecinde dahi kesintisiz sürdürdük. Tek gayemiz, memleketimize değer katmaktır. Bu kapsamda Elmalıdere, Aybey, Işık ve Köme Mahallelerimizde yürütülen elektrik hatlarının yer altına alınması işlemlerinin sona ermesiyle hızlı bir şekilde devreye girdik ve tahribata uğrayan yollarımızda tadilat başlattık. Işık Mahallemizde taş parke döşeme, yenilenme ve yol çalışmaları yaptık, yapıyoruz. Kemalöz Mahallemizin kanayan bir yarası haline gelen, yıllardır hasretle çözüm bekleyen Pırlanta Sokak’ta yenileme faaliyetlerimizi hızla hayata geçirdik. Nuri Şeker Caddemizi modern ve konsept bir yapıya kavuşturuyoruz. Özetle şunu ifade etmeliyim ki, hiçbir ayrım gözetmeksizin her mahallemize aynı hassasiyetle yaklaşıyoruz.” dedi.

“BU BİRLİĞİMİZ GELİŞİMİN ANAHTARIDIR”

Şehrin gelişimi konusunda muhtarların büyük bir önem taşıdığını aktaran Başkan Çakın, “Bizler biliyoruz ki siz aziz milletimizin sesisiniz ve şüphesiz Uşak Belediyesi olarak bizler de kurduğumuz güçlü bağla halkımızın tebessümü olmayı hedefliyoruz. Sağladığımız bu birlik gelişimin anahtarı olacaktır. İşte bu çizgiyi şehrimize en iyi şekilde yansıtarak en olmaz denileni dahi birlikte başaracağız. Yapılacak çok iş var. Ve her birinin üstesinden ‘biz’ olarak geleceğiz. Nice güzel işlerde omuz omuza olmayı diliyoruz.” diye konuştu.

Uşak’ın değer kazanmasının, en ufak mahallesinden genele ulaşan hizmetlerle mümkün olduğunun altını çizen Başkan Çakın, ihtiyaç ve taleplerin doğru tespitinin uzun vadeli yatırımlar anlamını taşıdığını vurgulayarak, kalıcı işler ortaya çıkartmak istediklerini kaydetti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM'DAN MEMURLARA MÜJDE BAŞKAN YALIM SÖZÜNÜ TUTTU BAŞKAN YALIM'DAN ANLAMLI ZİYARETLER BAŞKAN YALIM, RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE BIR MESAJ YAYIMLADI BAŞKAN YALIM'DAN VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER GELDİ Ünalan Mahallesi Sakinlerinden, Fadime Kurt BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ Banaz 31 Ağustos Mahallesi sakinlerinden Ayşe Tekin Ünalan Mahallesi Sakinlerinden, Yusuf Kaya KEMALÖZ MAHALLESİ 36. BÖLGE OLARAK ADLANDIRILAN ALANDA YAPILAN 18. MADDE UYGULAMA İŞLEMLERİ TAMAMLAN
uşak uşak belediyesi buluşma mehmet çakın muhtar