Haberler

BAŞKAN ÇAKIN NET KONUŞTU: 3. SANAYİ SİTESİ'NİN YAPIMINA TAM DESTEK

1727
1-07-2019

3. Sanayi Sitesi Mali Genel Kurulu’na katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın önemli mesajlar verdi. Kentin ihtiyacı olan yeni sitenin yapımı için Belediye olarak her türlü gerekliliği yerine getireceklerini kaydeden Başkan Çakın, Uşak protokolünün de bu konuda bir konsensüs sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 1 Eylül Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen, 3. Sanayi Sitesi Mali Genel Kurulu’na katıldı. Faaliyet raporlarının okunduğu ve oylamaya sunulduğu toplantıda konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 3. Sanayi Sitesi’nin yapımı için belediyenin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğinin altını çizdi.

Mevcut sanayi sitelerinin ihtiyaca tam anlamıyla cevap veremediğini ve 3. Sanayi Sitesi’nin artık Uşak için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şöyle devam etti:

“Hem fiziki koşulların yetersizliği hem de yer kısıtlılığı nedeniyle, sanayi sektörümüzde yeni girişimcilerin taleplerine gerekli karşılık verilemiyor. Bizler de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, sanayi sitelerimize yaptığımız ziyaretlerde, esnaflarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, 3. Sanayi Sitesi’nin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşenleri en hızlı ve en iyi şekilde yerine getireceğimizin taahhüdünü vermiştik. Bu taahhüdümüzü yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” 

HEDEF PROJENİN EN KISA SÜREDE HAYATA GEÇMESİ

Göreve başladıkları tarihten kısa bir süre sonra kooperatif yöneticileriyle birlikte, bu güne kadar kat edilen mesafeleri masaya yatırdıklarını kaydeden Başkan Çakın, yapılan işlerin değerlendirilmesi, yapılacak işlerin planlanması ve ilgili diğer kurumların üzerine düşenlerin belirlenmesi amacıyla bir komisyon kurulduğunu paylaştı. Başkan Çakın, “Bu kapsamda Belediye Meclisi üyelerimizden, idaremizden ve kooperatif temsilcilerimizden oluşan komisyonumuz 3. toplantısını bu hafta içerisinde gerçekleştirdi. Almış olduğumuz kararlar ve yapılmış olan protokol çerçevesinde arsada alt yapıyla ilgili çalışmaları Uşak Belediyesi olarak başlattık. Bundan sonraki süreçte yönetim kuruluyla yakın bir işbirliği gerçekleştirip projenin hayata geçirilmesi için gerekli prosedürleri tamamlayacağız. Diğer taraftan da hedef 1071 üye sayısına ulaşmak için gerek belediye olarak şahsen bizler, gerekse milletvekillerimiz ve bürokrasimizle birlikte, esnafımıza bu projeye sahip çıkması için bireysel olarak çaba harcayacağız. Projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için özel bir gayret sarf edeceğimizi huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

İşte Başkan Çakın’ın konuşmasından satır başları:

“Ülkemizin ve dünyanın içinden geçmekte olduğu ekonomik konjektür gereği maalesef planlandığı şartlarda bir çalışma yapma imkânı bugüne kadar olmamıştır. Ancak bizler devletimizin tüm imkânlarından istifade edeceğiz. Özellikle de üretimin ve istihdamın bu kadar önemli olduğu bir dönemde, inanıyoruz ki, bizler, Uşak bürokrasisiyle, Uşak siyasetiyle, kamu kuruluşlarımızla ve kentimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızla, projenin gerçekleşmesi için birlikte hareket edeceğiz.”

EKONOMİK KOŞULLAR İÇİN TÜM KAYNAKLAR KULLANILACAK

“Bu proje kapsamında küçük sanayi sitelerinin kurulması için Sanayi Bakanlığımızın sağlayabileceği, hibe, teşvik ve kredi gibi her türlü imkânlarından yararlanmak için, milletvekillerimizle birlikte girişimlerimizi hızlı bir şekilde başlatıyoruz. Bunun dışında yurt içi, gerekirse yurt dışı her türlü finansman kaynaklarına en uygun şekilde ve en uygun oranlarla ulaşmak için yönetim kurulumuzla beraber çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kooperatif üyelerinin bu imkânlardan yararlanabilmesi, bu sayede en ekonomik koşullarda bu dükkânlara sahip olabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.”

“HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YERİNE GETİRMEYE HAZIRIZ”

“Uşak Belediyesi adına ve Uşak Belediye Başkanı olarak şunu ifade etmeliyim ki, bu projenin en kısa zamanda hayata geçmesi amacıyla üzerimize düşen, protokolle belirlenmiş veya bundan sonraki süreçte yapılması gerekecek her türlü fedakârlığı da yerine getirmeye hazırız. İşte bu kapsamda kamulaştırma işlemlerinin tamamlanıp arsa bütünlüğünün sağlanması, gerekli imar düzenlemelerinin hızlı bir şekilde yapılması ve bir taraftan da Uşak Belediyemiz ile kooperatifimiz arasında yapılacak nihai görüşmelerin yürütülmesiyle alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamayı arzu ediyoruz.”

“Kooperatifimiz sitenin yapımıyla ilgili gerekli prosedürleri, gerekli çalışmaları eminim ki son derece şeffaf bir şekilde, protokol gereği belediyemizin de gözetimiyle yerine getirecektir. Ve alt yapısından sonra, dükkânların yapımına hep birlikte eşlik etmiş olacağımıza inanıyorum.”

“FARKLI BİR TASARRUFTA BULUNMAYACAĞIZ”

“Bizler bu projenin hayata geçirilmesi için her türlü desteği ve katkıyı sağlayacağız. Vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, girişimcilerimizin bu projede yer almaları için bireysel olarak da vekillerimizle birlikte gayret sarf edeceğiz. Projenin yapımıyla ilgili, yönetim kurulumuzla ve elbette ki gerektiğinde üyelerimizle uzlaşmaksızın herhangi bir şekilde Uşak Belediyesi olarak farklı bir tasarrufta bulunmayacağız. Sadece kolaylaştırıcı olacağız. Bu projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Sizlerin de gayretleri, destekleri ve yönetim kurulumuzla oluşturmuş olduğumuz komisyonun yoğun çabalarıyla inanıyorum ki en kısa zamanda Uşak’ımız, gerçekten çok büyük bir zaruret haline gelen yeni sanayi sitesine kavuşmuş olacaktır.”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Bir Eylül Sanayi Sitesi Yağmur Suyu Hattına Kavuşuyor BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ
uşak uşak belediyesi destek 3. sanayi sitesi mehmet çakın