Haberler

BAŞKAN ÇAKIN, UŞAK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

1384
18-10-2019

Uşak Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle organize ettiği programda , Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner, Hikmet Kahraman ve Mustafa Dayıoğlu ile birlikte Uşak Merkez Mahalle Muhtarlarıyla buluştu.

Uşak Belediyesi Sosyal Tesisi Atapark Çayzade’de düzenlenen kahvaltı programına merkez mahalle muhtarları tam kadro katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Çakın; ‘’ Demokrasimizin en temel yapı taşı olan değerli muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, bugüne kadar yürüttükleri başarılı çalışmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedikten sonra  sözlerine şunları ekledi.

BAŞKAN ÇAKIN: MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ DAHA AKTİF YAPIYA KAVUŞTURDUK

Muhtarlık, toplumumuzun katılımcı kimliğinin bir göstergesi, halkımızın şehir yönetimiyle olan daha güçlü diyaloğu, gelişimin mahallelerimizden başlayarak şehrimizin geneline ulaşması demektir. Muhtarlık, demokrasimizin işlerliği, gönül bağımızın pekişmesi, güçlü yarınlar demektir.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in de dediği gibi, “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir.” Muhtarlarımız; işte bu gaye ile yürüdüğümüz, ülkemize, şehrimize, milletimize hizmet etmeyi amaç edindiğimiz bu yolda, bizlerin en değerli yol arkadaşı, paydaşıdır.

Mahallelerimizde ihtiyaçların tespiti, yapılabilecek hizmetlerin planlanması ve doğru yatırımların halkımızla buluşması adına, muhtarlarımızla yerel yönetimler olarak daima iç içe olmalıyız.

Bizler biliyoruz ki muhtarlık sadece yönetimsel bir iş değildir. Muhtarlık bir gönül meselesidir. Önce şehrini ve insanını sevmek, sonra gönül bağı ile güzel işler çıkartmak için çabalamak, zorda olanın yanında olmak, halkın derdiyle dertlenmektir.

İşte bu düşünceyle, kentimize hizmette paydaşımız olan değerli muhtarlarımızı düzenli olarak ziyaret ediyor, bizlere iletmiş oldukları şikayetleri yerinde inceliyoruz. Kapılarımız muhtarlarımıza sonuna kadar açık. Sizlerden tek istediğimizse, hemşehrilerimizin taleplerini, mahallelerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ederek bizlere iletmeniz olacaktır.

Bu kapsamda bizler, Uşak Belediyesi olarak bünyemizde bulunan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü yeni dönemde çok daha aktif ve işler bir yapıya kavuşturduk. Bu sayede, muhtarlarımızla yürüttüğümüz ortak çalışmaları daha sağlam temeller üzerine oturtuyoruz. Artık, hizmetin en hızlı şekilde halkımızla buluşması adına, muhtarlarımızın iletmek istedikleri şikayetleri, önerileri ve talepleri doğrudan Muhtarlık İşeri Müdürlüğümüz aracılığıyla alıyor, iletilen konularla ilgili diğer müdürlüklerimize vakit kaybetmeden bilgilendirme yapılıyor, yine süreci bizzat takip ediyoruz. 29 Merkez Mahalle Muhtarımız bize her zaman bir telefonla ulaşabiliyor, Müdürlük personelimiz de belirli aralıklarla muhtarlarımızı ziyaret edip bir istekleri olup olmadığını soruyor. Bu  noktada, belediyemiz ve muhtarlarımız arasında köprü vazifesi gören,  özverili çalışmalarından dolayı Muhtarlık İşleri Müdürümüz Alim Özcan beye ve müdürlük çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum.

Burada bir kez daha, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum…’’

Başkan Çakın’ın konuşmasının ardından Muhtarlara hediye takdimi gerçekleştirildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik son buldu.

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Ekim, 2019
İlgili İçerikler: Muharremşah Mahallesi Sakinlerinden, İsmail Orhan Derbent Köyü Payamlı Mahallesi'nden Dudu Öztürk UŞAK ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK Aybey Mahallesi Sakinlerinden, Süleyman Demir UŞAKLI GENÇLER MÜZİĞE DOYDU BAŞKAN YALIM'DAN SIFIR MALİYETLİ FESTİVAL BAŞKAN YALIM'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI Elmalıdere Mahallesi Sakinlerinden, Ahmet Arslan ÖZGÜR ÖZEL UŞAK'I KIRMIZI BEYAZA BOYADI UŞAK AKILLI DURAKLA TANIŞACAK
BAŞKAN ÇAKIN UŞAK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ