Haberler

Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

2238
18-05-2020

19 Mayıs’ın Türk Milleti açısından çok önemli bir gün ve hürriyet sevdasının bir nişanesi olduğunu ifade eden Başkan Çakın, “Bundan tam 101 yıl önce bugün Türk tarihine yön verecek o önemli adım atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal, takvimler 19 Mayıs 1919’u gösterdiğinde Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmış, işgale dur demek ve Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak adına o ilk adımı atmıştır. İşgalci güçlere Türk Milleti’nin esareti kabul etmeyeceği, canı pahasına vatanını savunacağı bu tarihten 3 sene sonra göstermiş olacaktır. 19 Mayıs 1919, Kurtuluş Savaşı’nın başlatıldığı gün olarak tarih sayfalarına altın harflerle yazılacak, nice kahramanlıklar destan olacaktır. Tarihe gömülmek istenen bir millet küllerinden yeniden doğacak, “İstiklal Meşalesi” Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatana yayılacak, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşecektir.” dedi.

Türk istiklali ve istikbali için ortaya koyulan kararlı duruşun altını çizen Başkan Çakın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Aziz Milletimizin, istiklalimiz ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Esaret altındaki mazlum milletlere de ışık olan bu zaferle Aziz Milletimiz: Vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Çakın: “Cumhuriyet gençlerimize emanettir”

“Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz siz değerli gençlerimize emanettir.Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Mays, 2020
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI YAZ SPOR OKULLARI'NDA KAYITLAR BAŞLADI. BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI UŞAKLI SPORCULAR ALTYAPI KAMP MERKEZİ'NE KAVUŞUYOR
başkan