Haberler

BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI

638
18-05-2023

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Çakın; “Her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla Türkiye Cumhuriyeti’nin, makus talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür.” dedi.

Başkan Çakın mesajına şöyle devam etti;

“19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmıştır. Atatürk ile birlikte vatanını seven kadın, erkek, genç, yaşlı tüm ulusumuz tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir.

Kurtuluş ateşinin yakıldığı işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Ülkemizin gurur kaynağı olan gençlerimiz; her zaman ulusumuzun güvencesi ve umudu olacaktır. Bizler de bu düşünceyle gençlerimize yaptığımız her hizmeti, geleceğe yatarım olarak değerlendiriyoruz. Gençlerimizin vatanına ve milletine faydalı, iyi ahlaklı ve iyi donanımlı bireyler olarak yetişmesi; Cumhuriyetimizi sonsuza dek omuzları üstünde başarıyla taşıması için elimizden geleni yapacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, bütün gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, onlara başarılı ve sağlıklı yarınlar diliyorum."

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Mays, 2023
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM'DAN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN YALIM'DAN MEMURLARA MÜJDE BAŞKAN YALIM SÖZÜNÜ TUTTU BAŞKAN YALIM'DAN ANLAMLI ZİYARETLER BAŞKAN YALIM, RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE BIR MESAJ YAYIMLADI BAŞKAN YALIM'DAN VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER GELDİ BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇLERE BİR ARMAĞAN DAHA BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE
uşak uşak belediyesi kutlama 19 mayıs mehmet çakın