Haberler

Başkan Mehmet Çakın, Yerel Basının Temsilcileriyle Buluştu

2311
6-05-2019

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, düzenlenen toplantı ile Uşak genelinde hizmet veren yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Soruları yanıtlayan, bir aylık süreçte yapılanları ve yol haritasını paylaşan Başkan Çakın, başkan yardımcısı atanan yeni ismi açıkladı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Atatürk Kültür Merkezi’nde yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ulusal ajans, gazete, haber sitesi ve radyo temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda basının sorularını yanıtlayan Başkan Mehmet Çakın geride kalan bir aylık süreci ve atılacak adımları paylaştı. Çakın toplantıda ayrıca Uşak Belediyesi’ne atanan yeni başkan yardımcısını da açıkladı.

“Bizlere oy veren ve vermeyen herkesin belediye başkanı olduğumuzu, tüm şehrimize eşit ve adaletli bir şekilde hizmet etmeyi görev ve sorumluluk kabul ettiğimizi belirtmek istiyorum.” diyen Başkan Mehmet Çakın, toplantıda 14 Nisan’da gerçekleştirilen ilk meclis toplantısıyla komisyonların belirlendiğini ve komisyonlardaki görev dağılımlarının yapıldığını söyledi. Belediye faaliyetlerinin süreklilik istediğini ve Uşak Belediyesi olarak sürekliliği, çalışmalardaki hızı ve kaliteyi öncelik sayıldıklarını kaydetti.

“Hizmetlerimiz Uşak’ın her yerine eşit ve adaletli olarak dağılacak ve ortak akılla şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. “ açıklamalarında bulunan Başkan Çakın, “Şeffaflık anlayışımız kapsamında meclis toplantılarımız artık canlı olarak yayınlanıyor. Yönetimimizin her aşamasında bu anlayış kendisini gösterecek ve halkımızla birlik içerisinde Uşak’a değer kazandıracağız.” dedi.

İsraftan kaçınan bir belediye anlayışıyla yollarına devam edeceklerini vurgulayan Çakın, geçmiş dönemde yarım kalan projelerin tamamlanması ile, seçim döneminde vaat edilen projelerin hayata geçirileceğini aktardı.

UŞAK BELEDİYESİ’NE YENİ BAŞKAN YARDIMCISI

Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeniden yapılanma ve görevlendirmelerin sürdüğünü dile getirerek, başkan yardımcısı olarak atanan yeni bir ismi de açıkladı. “Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürü Meral Gülmez Saçar Hanımefendi, yeni dönemde bizlere Belediye Başkan Yardımcısı olarak eşlik edecek. Kendilerine ve diğer başkan yardımcılarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Hep birlikte, güzel işler başaracağımıza eminim.” ifadelerine yer verdi.

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları sırasında kamuoyu ile ilk kez paylaşılan UTAŞ’ın yeni Genel Müdürü Ahmet Çelik’i de gazetecilere tanıtan Başkan Mehmet Çakın, “Belediyemizin iştiraki olan UTAŞ şirketimizde de yeniden yapılanmanın ilk adımlarını atmaya başladık. Bu kapsamda seçim döneminde verilen söz gereği UTAŞ’ın asıl amacına uygun olarak, şehre hizmet etmesi ve bu süreçte Uşak Belediyesi’nin önüne geçmemesi gerektiğini belirtmiştik. Yapacağı tüm çalışmaları şeffaf bir şekilde yürüteceğine inandığımız, pek çok önemli görevi üstlenmiş Ahmet Çelik’i Genel Müdür olarak göreve getirdik.” diye konuştu. Çakın, UTAŞ’ta gerçekleştirilecek olan Genel Kurul ile yeni yönetimin oluşturulacağını ve görevlendirilen personellerle UTAŞ’ın hızla yeniden yapılandırılacağını belirtti.

BORÇLAR BİTİRİLECEK, YENİ HİZMETLER ÜRETİLECEK

Başkan Çakın, şeffaflık ilkesi gereği düzenlenen meclis toplantısı ile Uşak Belediyesi’nin ve UTAŞ’ın mali tablosunu paylaştıklarını anımsatarak, Uşak Belediyesi’nin 509 Milyon TL civarında, UTAŞ’ın ise 150 Milyon TL civarında bir borcu olduğunu paylaşarak, toplamda 659 Milyon TL’lik bir borç bulunduğunu aktardı. Uşak Belediyesi’nde ve UTAŞ’ta, mali ve idari olarak yeniden yapılanmanın kaçınılmazlığına değinen Çakın, “Şeffaflık ilkesi gereği bu rakamları açıklıyoruz. Görev teslim süremiz geldiğinde de aynı şekilde belediyenin mali durumunu kamuoyu ile paylaşacağız. Atacağımız her adımda öncelik şeffaflıktır.” dedi.

İsmetpaşa Caddesi’nde vatandaşların yaya trafiğine engel olan ve esnaflar arası haksız rekabete sebebiyet veren cadde üstü kapalı alanların kaldırılması vaadinin gerçekleştirildiğini hatırlatan Çakın, Mayıs ayında da çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi.

MAHALLE İFTARLARI YERİNE YENİ SİSTEM

Başkan Çakın, geçmiş dönemde Ramazan Ayı’nda gerçekleştirilen mahalle iftarlarının bu dönemde yapılmayacağını, Ramazan ayında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla ihtiyaç sahiplerinin tespit edilerek, ihtiyaçlarının giderileceğini ve onlarla birlikte iftar yapılacağını paylaştı. Atapark bölgesinde Ramazan Geceleri etkinliklerinin süreceğini ifade ederek bu etkinliklerin Ramazan ayı ile sınırlı tutulacağını bildirdi.

KAYAAĞIL’DA YENİLENME BAŞLADI

Kayaağıl Termal Tesisi’nde başlatılan iyileştirme çalışmalarını işaret eden Başkan Çakın,  “Vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli bir hizmet için Kayaağıl’da tadilatımıza başladık. Çalışmalarımız Ramazan ayı sonuna kadar sürecek. Ardından tesisimiz daha modern ve kullanışlı haliyle yeniden hizmete açılacak.” dedi.

Uşak halkının yaklaşan Ramazan ayını tebrik ederek konuşmasını noktalayan Başkan Çakın, daha sonra soruları yanıtladı.

Toplantıda Başkan Mehmet Çakın’a, Başkan Yardımcıları Hikmet Kahraman, Gökhan Yalçın, Zeynep Ceylaner, Mustafa Dayıoğlu ile yeni atanan Meral Gülmez Saçar eşlik etti. UTAŞ Genel Müdürü Ahmet Çelik de toplantıda yer aldı.

0.0
Son Düzenlemeler: 06 Mays, 2019
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM'DAN MEMURLARA MÜJDE BAŞKAN YALIM SÖZÜNÜ TUTTU Mehmet Ali Söğüt Banaz İmrez Köyünden Mehmet Gencer BAŞKAN YALIM'DAN ANLAMLI ZİYARETLER BAŞKAN YALIM'DAN VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HABER GELDİ BAŞKAN YALIM, RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE BIR MESAJ YAYIMLADI BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ Banaz/Susuz Köyünden, Mehmet Yaşar Mehmet Rençber
uşak uşak belediyesi buluşma basın mehmet çakın