Haberler

​Bayırbucak Türkmenleri İçin Haydi Uşak

2762
22-12-2015

Bayırbucak Türkmenleri İçin Haydi Uşak

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ Suriye’de tehlike altında olan Bayırbucak Türkmenleri için yardım başlattıklarını söyledi. Uludağ, “Soydaşlarımız için Atatürk Anıtı önünde 2 gün boyunca yardım toplayacağız” dedi.

Uşak Belediyesi sosyal sorumluklarını bilen bir yapıda örnek çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kentte birçok çalışmayı başarıyla yürüterek, “Kimsesizlerin kimsesi” prensibini hayata geçiren Belediye, mazlum olan kardeşlerini ve halkları da unutmuyor. Daha önce Suriye’ye yardım göndererek zor durumda olan insanların sıkıntılarını bir nebze azaltan Belediye son olarak yine örnek bir çalışma yapıyor. Suriye’de devam eden ve tehlike altında yer alan Bayırbucak Türkmenlerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için Uşak Belediyesi tarafından yardım çalışması başlatıldı. Buna göre Atatürk Anıtı önünde bulundurulacak yardım TIR’ına Uşaklılar battaniye, giysi ve kuru gıda yardımında bulunabilecek. Yardım TIR’ı 25 Aralık 2015 Cuma ve 26 Aralık 2015 günü yardım topladıktan sonra, toplanan bağışları 27 Aralık Pazar günü ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yola çıkacak

Sessiz kalamazdık

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Suriye’de yaşayan soydaşlarımızı asla unutmadık ve unutmayacağız” dedi. Bugün Suriye’de birçok farklı düşmanla Türkmenlerin mücadele ettiğine dikkat çeken Uludağ, “Ülkemizin sınır komşusu olan Suriye hergün farklı bir kötü haberin duyulduğu bir ülke haline geldi. Kaos içinde olan ülke tabiri caizse alev alev yanmaktadır. İşte bu yangının ortasında kalan Bayırbucak Türkmenleri bizler için son derece önemlidir. Bu nedenle oradaki kardeşlerimizi yalnız Belediye olarak yardım toplamaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Herkes duyarlı olmalı

Duyarlı olan herkesi yardım yapmaya davet eden Uludağ, “Biz hemşehrilerimizi Atatürk Anıtı önündeki yardım TIR’ımıza her türlü desteği vermeleri yönünde davet ediyoruz. TIR’ımız 25 ve 26 Aralık 2015 tarihlerinde yardımları kabul edecek. Daha sonra yardımları soydaşlarımıza ulaştırmak için ertesi gün hemen yola çıkacak. Unutmayalım ki soydaşlarımız ülkemizin menfaatleri uğruna da mücadele vermektedir. Bu nedenle vatandaşlarımız battaniye, giyim, kuru gıda gibi yardımlarını esirgemesinler. Yapılan yardımlar için şimdiden teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAKAN BAYRAKTAR UŞAK'TA MÜJDELER VERDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ'TAN UŞAK'A ZİYARET ÇOCUK KENT UŞAKLILARIN HAFTA SONUNA RENK KATACAK DİORAMA 1922 UŞAK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR UŞAK BELEDİYESİ GENÇLİK PARKI AÇILIYOR KURDELE KESİLDİ GENÇ KUŞAK AKADEMİ AÇILDI UŞAK'IN YENİ GÖZDESİ OLACAK TESİS GÖRKEMLİ KALABALIKLA AÇILDI UŞAK BELEDİYESİNDEN ÜÇ GÜNDE ÜÇ FARKLI PROJE AÇILIŞI UŞAK MİLLET BAHÇESİ 2. ETABI ŞEHRİN KALBİNDE İMZA OLACAK
uşak uşak belediyesi marka şehir hakan uludağ yardım bayırbucak türkmenleri sosyal belediye