Haberler

​"Belediye Olarak Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Önem Vereceğiz"

2779
12-10-2016

“Belediye Olarak Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Önem Vereceğiz”

Korkmaz, “Kentimizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz”

Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından Sürdürülebilir Çevre Mali Destek Programı (SÜÇEP) kapsamında Yenilenebilir Enerji Projesi’nin kabul edildiğini anlatırken, proje kapsamında 740 bin TL destek alacaklarını bildirdi.

Uşak Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) arasında bir işbirliği projesi daha imzalandı. Buna göre Uşak Belediyesi’nin Sürdürülebilir Çevre Mali Destek Programı (SÜÇEP) kapsamında Yenilenebilir Enerji Projesi kabul edildi. Toplam maliyeti 1 milyon 240 bin TL olan projenin 740 bin TL’si ise Zafer Kalkına Ajansı (ZEKA) tarafından desteklenecek. Projeyle yenilenebilir enerji kaynaklarının kentte kullanımı adına önemli bir adım atılmış olacak. Ayrıca projeyle güneş tarlalarında güneş enerji santrali kurulacak. Projenin imza töreninde ise Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz ve ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı hazır bulundu

Bütçemizi akılcı kullanıyoruz

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Kentimize projelerle kazanımlar sağlıyoruz. Bu sayede belediye bütçesini de akılcı kullanıyoruz” dedi. Korkmaz, “Belediyemiz kurumsal bir yapıda bilimsel altyapısı olan projelere önem vermektedir. Bu nedenle Belediyemiz yazdığı projeler ile ilimizin geleceğine etki edecek işlere imza atmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sayesinde kurumumuzun bütçesini de akılcı bir şekilde kullanmaktayız. Görevde olduğumuz zaman zarfında birçok hibe projeyle hemşehrilerimize fayda sağlayacak projelere imza attık. Bunun son örneğini ise ZEKA ile imzaladığımız Yenilenebilir Enerji Projesidir. Büyük bütçeli projemizin maddi kısmının önemli oranını ZEKA destekleyecek” ifadesini kullandı.

Yenilenebilir enerjiyi önemsiyoruz

Tüm dünyada enerji kaynaklarının giderek yok olduğuna dikkat çeken Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “mevcut enerji kaynakları günden güne yok olmaya başladı. Tüm dünyanın kullandığı enerji kaynaklarının bu hale gelmesi yenilenebilir enerji kaynaklarını bir adım öne çıkardı. Özellikle ülkemiz bu konuda adeta bir cennet niteliğindedir. Dört mevsimi doya doya yaşadığımız ülkemizde güneşi de her daim görmekteyiz. Böylesine önemli ve hiç bitmeyen kaynağımızın enerjiye dönüştürülmesi önem arz etmektedir. Biz Belediye olarak bu konuda ciddi adımlar atacağız. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çalışmalarımız giderek artacak” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: İslice, Durak, Sarayaltı mah. 59. Bölge olarak bilinen alanda 3194 Sayılı Kanunun 18. madde Uygulama BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇOCUKLARA MÜJDE; İKİNCİ DÖNEM BAŞLIYOR Moda Fest'te Tarihe Yolculuk: 'Cumhuriyet Dönemi Kıyafet ve Aksesuarları Sergisi' UŞAKSPOR ÇEVREYE ZARARLI ATIKLARI 'ENERJİ'YE ÇEVİRDİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN ENERJİ ALANINDA YENİLİKÇİ YATIRIM 2021 Yılı Kurban Kesim Noktaları ile Uyulması Gereken Kurallara İlişkin Önemli Duyuru Uşak'ta Kara Sinekle Mücadelede Yeni Dönem Kentsel Dönüşüm Alanına İlişkin Önemli Açıklama Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama UŞAK BELEDİYESİ YENİ HAL BİNASINDA MERSİS İLE YENİ DÖNEM
uşak belediyesi ZEKA belediye erol korkmaz hibe projeler yenilenebilir enerji