Haberler

​Belediyeden Amatör Futbola Destek

2782
17-02-2016

Belediyeden Amatör Futbola Destek

Belediye Başkanı Nurullah Cahan amatör spor kulüplerine verilen desteklerle kentte sporun en iyi yerlere gelmesi için çaba verdiklerine değinirken, “Amatörün gelişmesi gençlerimizin spora yönelmesi adına da önem arz etmektedir” dedi.

Uşak Belediyesi futbolda amatör spor kulüplerine maddi katkı sağladı. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan törenle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)Uşak İl Temsilciliğine 31 bin TL’lik çek hediye edildi. Törene Başkan Nurullah Cahan ile birlikte ASKF İl Temsilcisi Yaşar Kasım ve amatör futbol takımları temsilcileri katıldı.

Amatörü desteklerle zirveye taşıyacağız

Tören açılış konuşmasını yapan ASKF İl Temsilcisi Yaşar Kasım, desteklerle amatör futbolun en iyi yerlere geleceğine dikkat çekti. Uşak’ta güzel bir çalışmanın olduğunu hatırlatan Kasım, “Bugün kentimizde en mutlu insanlardan birisi olduğumu belirtmek isterim. Bundan önce ASKF İl Temsilcisi olmadan önce başkanımızdan destek konusunda söz istemiştik. Başkanımız Sayın Nurullah Cahan bize verdiği sözü yerine getirdi. Amatör futbolun desteklenmesi demek ilimizin gençlerinin kahve köşelerinden ve internet kafelerden kurtulup spora yönelmesi demektir. Ayrıca desteklerle sağlanan sağlam altyapı ilimizin futbolda iyi yerlerde olması anlamına gelmektedir. Bu nedenle bizlerin yanında olduğunu hissettiren Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Sporla anılan bir kent

Uşak’ın sporun merkezi olan bir kent olmasını istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak’ın aşıkları şehri olduğu gibi spor şehri olmasını da arzu etmekteyiz. Uşak denildiğinde spor dallarının tamamının da bilinmesi ve akla gelmesini istiyoruz. Özellikle basketbolda, futbolda, ata sporumuz ciritte, atletizmde ve tüm spor dallarında başarılı olmak istiyoruz. Bu nedenle mantıklı olduğu sürece her zaman spora destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Gençlerimize sahip çıkarsak geleceğimize daha emin adımlarla yürüyeceğimizi biliyoruz. Bu da ancak sporla sağlanabilir. Bu nedenle gençlerimizin ruhsal ve fiziksel gelişimine katkı verecek her şeyin yanındayız”

Temsilcilerimiz daha iyi olacak

Uşak’ı temsil eden takımların daha iyi konumlarda olmasını istediklerini ileten Cahan, “Profesyonel anlamda bizi temsil eden basketbol takımımız var. Futbolda profesyonel liglerde yer almak için çaba veriyoruz. Ciritte Türkiye ikinci ve üçüncülüğünü kazandık. Yakın zamanda ciritte Türkiye şampiyonu olacağız. Başarıyı daha da çok katlamayı ancak el ele ve gönül gönüle vererek başarabiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.

Cahan daha sonra 31 bin TL’lik sembolik çeki ASKF İl Temsilcisi Yaşar Kasım’a hediye etti.

0.0
Son Düzenlemeler: 17 ubat, 2016
İlgili İçerikler: TEKERLEKLİ SANDALYE VE BOYUN DESTEKLİ TEKERLEKLİ SANDALYE ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU UŞAK BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK KIZILAY'IN KAN VERME KAMPANYASINA UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DESTEK Uşak Belediyesi'nden Steril Maske Üretimine Destek Uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 'GÖNÜL TRAŞI PROJESİ'NE TAM DESTEK BAŞKAN ÇAKIN NET KONUŞTU: 3. SANAYİ SİTESİ'NİN YAPIMINA TAM DESTEK UŞAK BELEDİYESİ DESTEKLİ 3. GELENEKSEL BAHARA MERHABA TENİS TURNUVASI SONA ERDİ Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan İlan Uşak Belediyesi'nden Atlı Cirit Spor Kulüplerine Destekler Devam Ediyor
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir belediye destek başarı spor amatör futbol