Haberler

​Cahan, "Gençlerimize Verdiğimiz Değer Tescillendi"

2237
18-04-2016

Cahan, “Gençlerimize Verdiğimiz Değer Tescillendi”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan genç girişimcilerin önünü açmak ve destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtirken, “Açtığımız girişimcilik kurslarıyla gençlerimizin ticari hayata girişlerinde olumlu katkı sağlıyoruz. Bu gibi projelerle gençliğin dostu bir belediye olmamız ise tescillendi” dedi.

Uşak Belediyesi genç girişimcilere destek olmak adına girişimcilik kursları açtı. Kursların başlamasıyla birlikte genç girişimciler eğitimlerini almaya başladı. Kısa sürede 400 başvuruyu geçen kurslardan sertifika alan girişimciler KOSGEB desteğiyle projelerine başlayabilecekler. Uşak Belediyesi’nin sağladığı destek neticesinde Uşak Ticaret Odası (UTSO) Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Başkan Nurullah Cahan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette girişimcilerin önünün açılabilmesi için yapılacaklar değerlendirildi.

Her zaman yanlarındayız

Ziyarette bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Gençlerimizin en iyi yerlerde olmasının istiyoruz” şeklinde konuştu. Gençlerin de ekonomik anlamda kazanım sağlamalarını istediklerini belirten Cahan,”Hükümetimiz gençlerimizin girişimci olması ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri adına önemli projelere imza atmıştır. Gençlerin iş hayatında yer almaları için geri ödemesiz destekler söz konusudur. Biz de bu konuda gençlerimize katkı sağlamak için girişimcilik kurslarını açtık. Kurslarımızın ilki sona erdi. Şu ana kadar 400 civarında başvuru söz konusudur. Biz kursların devam etmesi adına çalışmalara devam edeceğiz. Gençlerimizin daha güzel bir geleceğe sahip olması için üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Yaptığımız çalışmalarda Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan gençlik dostu projeler konusunda ödül aldık. Bu gençlerimizi ne denli önemsediğimizin göstergesidir” dedi.

Uşak’tan genç ihracatçılar çıkar

Gençlerin ufuklarının açık olduğuna işaret eden Cahan, genç beyinlerin istedikleri takdirde ihracat yapabilecek bir işletmeye sahip olacağına dikkat çekti. Cahan, “Biz de ilimizde girişimcilerin önünü açarak önemli bir aşamayı geçmelerini sağlıyoruz. Bu sayede geleceğin işveren ve iş adamı potansiyelinin ortaya çıkmasına vesile oluyoruz. İlerleyen yıllarda Türkiye’de ihracatta ilk 500 firma arasına giren Uşaklı şirketlerin olması ilimizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. TOBB Uşak Genç Girişimciler Grubu da bu konuda öncü olacak yapıdadır. Bu düşünceyle geleceğin büyük şirketlerinin temellerini atmak amaçlı TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulunun projelerine destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'A DEĞER KATACAK PROJELERİN AÇILIŞ MÜJDESİ GELDİ UŞAK'IN DEĞERİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDE BAŞKAN ÇAKIN: UŞAK'A DEĞER KATMAK İÇİN KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIZ UŞAK'A DEĞER KATACAK PROJELER BİR BİR YÜKSELİYOR Kentin Geleneksel Değerleri Yaşatılıyor UŞAK'TAN YÜKSELEN DEĞERLİ SES HAYRANLARIYLA BULUŞACAK Şimal Değer SPOR UŞAK BELEDİYESİ'YLE DEĞER KAZANIYOR Uşak'ın değerleri Amfi Tiyatro'da Devleşti Ali Değer
nurullah cahan belediye genç girişimciler uşak belediyesi Ziyaret