Haberler

Ciritçilerden Başkan Cahan'a Ziyaret

1960
21-06-2017

Uşak'ta cirit sporunu yaşatmak adına mücadele eden sporcular, ata sporu ciridin değer kazanması adına önemli destekler sağlayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah ile bir araya geldi.

Uşak'ta lisanslı olarak cirit sporunu yapan, 10 kulüpten 100 oyuncunun yer aldığı bir klip çekimi gerçekleştirilmişti. Başkan Nurullah Cahan, klipte yer alan sporcularla bir araya geldi. Şehrin altın değeri ciridin ekranlara taşınmasının önemine vurgu yapan Başkan Cahan, Uşak'ın cirit konusunda sayılı illerden olduğunu söyledi.

Uşak'a dereceler kazandıran ciritçilerle Uşak Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirdiği görüşmede sporculara başarıları ve film için harcadıkları emekler nedeniyle teşekkür eden Başkan Nurullah Cahan, sporculara hediye verdi.

Ata sporunun yaşatılması adına önemli projelerin gerçekleşmesinde imzası olan ve her zaman sporcunun arkasında duran Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sporcularla sohbet ederek daha iyi bir geliştirme için neler yapılacağını değerlendirdi.

Cirit sporunun şehrin tanıtımında önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kültürel değerlerle donatılmış bir şehrin ortaya çıkartıldığını, değerlere sahip çıkıldığını ifade etti.

Sporun her branşına maddi ve manevi destekler sağlayan Başkan Nurullah Cahan, "Şehrimizin bu özel değerini canlı tutmak için çalışmalarımızı hız kesmeden geliştirerek yapıyoruz. Sporun her alanı ayrı bir değere sahip. Özellikle böyle kültürel bağları olan sporlarımızın yaşatılması gerekli. Bu amaçla desteklerimiz sonuna kadar sürecek ve hedeflerimizi bir bir başararak şehrimize altın bir bilezik olarak armağan edeceğiz." dedi.

SPORTİF BİR KENT İNŞA EDİLİYOR

Uşak'ın futbolda yakaladığı başarıyı basketbolda ve diğer alanlarda da kazanması gerektiği değerlendirmesinde bulunan Başkan Cahan, "Geçtiğimiz Cirit Türkiye Şampiyonasından Uşak olarak ikincilikle ayrıldık. Bu önemli bir başarı. Bunun yanı sıra süper ligde bir basketbol ekibimiz var. Futbolda profesyonel lige yükseldik. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'ndan 4 altın madalya kazandık, ülkemize kazandırdık. Spora birazcık ilgisi olan kardeşlerimizin bu münasebetlerine destek olmamız gerektiği inancındayız. Bizlerin bu emekleri karşılıksız kalmıyor. Örneklerini, her branşta yakaladığımız başarılar ortaya koyuyor." açıklamalarına yer verdi.

KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ CAN KAZANIYOR

Uşak'ta spora ve sporcuya değer verilen bir kültürün oluştuğunu aktaran Başkan Cahan, "Spor, hele ki kültürel değerlerimizi taşıyan sporlarımız toplumumuzun güzel geleceğinin inşası için öneme sahip. Uşak olarak sportif bir şehir haline geldik. Hiçbir yatırım geleceğimize yapılan hizmet kadar kıymetli değildir. Güzel bir gelecek için her anlamda çalışıyoruz. Bizim olan değerlerimizin tamamını aktif bir şekilde canlandırmak üzere faaliyetler yürütüyoruz. Halkımızın da verdiği desteklerle üstesinden gelemeyeceğimiz bir konu olmadığını çok iyi biliyoruz." diye konuştu.

Başkan Cahan, sporun Uşak'ta geniş bir kesime hitap edeceğini ve başarının, her güzel projenin arkasında olduklarını kaydetti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN YALIM'DAN SIFIR MALİYETLİ FESTİVAL BAŞKAN YALIM'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI BAŞKAN ÖZKAN YALIM'DAN TARHANA FESTİVALİ VE MURAT DAĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA BAŞKAN YALIM NET KONUŞTU BAŞKAN YALIM 23 NİSAN'DA KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ BAŞKAN YALIM'DAN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN YALIM'DAN MEMURLARA MÜJDE BAŞKAN YALIM SÖZÜNÜ TUTTU BAŞKAN YALIM'DAN ANLAMLI ZİYARETLER
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ziyaret cirit