Haberler

​Ciritte Türkiye Şampiyonluğunu İstiyoruz

2405
10-11-2015

Ciritte Türkiye Şampiyonluğunu İstiyoruz

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan İstanbul Kağıthane’de gerçekleşecek Türkiye Cirit Şampiyonası’na Uşak’tan gidecek iki takımdan şampiyonluk beklediklerini belirtti.

Uşak Belediyesi ata sporu ciride destek vermeye devam ediyor. Kentteki cirit takımlarının gelişmesi adına maddi manevi çalışmalar yapan Belediye, Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazanan iki Uşaklı cirit takımına da destek verecek. İstanbul Kağıthane’de 13 ve 15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonada iki Uşak temsilcisine seyirci desteği sağlanacak.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı Türkiye Cirit Şampiyonası’nda yarışacak Akse ve Bir Eylül Atlı Spor Kulübü Başkanları ziyaret etti. Ziyarette Başkan Cahan, “İlimizden takımlarımıza seyirci desteği sağlayacağız. Bunun yanında İstanbul’daki Uşaklıların da şampiyonada takımlarımıza destek vererek birinci olmasına katkı sağlamasını istiyoruz” dedi.    

20 yıllık hasret sona erecek

Uşak’ın 20 yıllık şampiyonluk hasretini takımların gayretiyle aşacağına inandıklarına değinen Cahan, “Bugün Bir Eylül Atlı Spor Kulübü ve Akse Atlı Spor Kulübü ilimiz için çok önemli bir başarı için büyük bir fırsat elde ettiler. İki kulübümüz de Türkiye Şampiyonası’nda finallere kaldı. İstanbul Kağıthane’de yapılan finallerde 4 takım yarışacak. Maçlarımız 13 ve 15 Kasım 2015 tarihleri arasında oynanacak. 4 takımın sadece finallere çıkmaya hak kazandığı şampiyonada, başarımızın şampiyonlukla taçlanmasını istiyoruz. 20 yıldır devam eden ve Erzurum hegemonyasında olan şampiyonluğu alacağımıza inanıyoruz. Biz bu bağlamda destek verdiğimiz ata sporumuzda gurur vesile olacak derece bekliyoruz” dedi.  

Uşak Belediyesi olarak desteklerin devam edeceğine de dikkat çeken Cahan, kazanılacak başarılarla geleneksel mirasın nesilden nesile yayılması için ellerinden geleni yapacaklarını iletti.

Takımlarımızı yalnız bırakmayalım

İstanbul’da yaşayan Uşaklılara da seslenen Cahan, “İlimiz ciride verdiği desteğin meyvelerini alacak aşamaya geldi. Tarihimizde ilk defa ciritte Türkiye Şampiyonluğu kazanmaya çok yaklaştık. Bu nedenle İstanbul’da hemşehrilerimiz takımlarımızı yalnız bırakmasınlar. Özellikle İstanbul’da yaşayan Uşaklılar takımlarımıza destek olsunlar. Biz de kentimizden Uşaklı hemşehrilerimizi destek olmak için yollayacağız. Şimdiden takımlarımıza başarılar diliyoruz”

İki takım temsilcileri de umutlu

Uşak Bir Eylül Atlı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Can ise şampiyonluk için İstanbul’a gittiklerini dile getirirken, “Belediyemizin de destekleriyle ilimizde bir ilki gerçekleştireceğiz. Uşak’ın iki takımıyla ilk iki sırayı almak istiyoruz” diye konuştu.

Akse Atlı Spor Kulübü Başkanı Basri Yılmaz ise, “Belediyemiz bize her türlü imkanı sundu. Bizde bunun gereği olarak şampiyonluk alacağız” ifadesini kullandı.

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Kasm, 2015
İlgili İçerikler: TÜRKİYE'NİN YERLİ OTOMOBİLİ TOGG UŞAK HALKIYLA BULUŞTU TÜRKİYE'NİN BİR İLKİ DAHA UŞAK'TA YAPILDI Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali UŞAK'TAN ÜÇ CİRİT KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA BOY GÖSTERECEK TÜRKİYE SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI'NIN İLK İKİ AYAĞI UŞAK TAMAMLANDI UŞAK'IN GURURU KARATECİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'NDAN DERECE İLE AYRILDI TÜRKİYE FİNALLERİNİ KAZANARAK KUPAYI BAŞKAN CAHAN'A HEDİYE EDECEKLER TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET BAŞKAN CAHAN'A TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU'NDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ Başkan Cahan, "15 Temmuz Türkiye imzasını taşıyan bir destandır"
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir ciride destek istanbul kağıthane türkiye şampiyonası