Haberler

"Demokrasiye İnananlar Geleceğimizi Teminat Altına Aldı"

2293
18-07-2016

Cahan Uşak Halkına Teşekkür Etti

“Demokrasiye İnananlar Geleceğimizi Teminat Altına Aldı”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan darbe girişimine karşı nöbet tutan binlerce Uşaklıya teşekkür ederken, “Geleceğine sahip çıkan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye tarihine kara leke olarak yazılacak bir girişim oldu. Tarih boyunca sancıları hala hissedilen, binlerce sivilin öldüğü, gençlerin katledildiği darbelerin aynen tekerrür etmesi için girişimlerde bulunuldu. Tarihinden ders alan ve demokrasiye inanan Türk milleti bu girişimleri bertaraf etti. Fakat girişimde kalmasına rağmen bilanço yine de ağır oldu. 145’i sivil 208 kişi şehit olurken, birçok evlat babasız annesiz, birçok anne baba ise evlatsız kaldı. Uşak’ta bu konuda destansı bir davranış sergileyerek örnek oldu. Askeri vesayeti kabul etmeyen on binler sokaklara döküldü. Darbe girişimi ihtimaline karşı ise hala nöbet devam ediyor.

Asla yalnız bırakmadılar

Bu konuda öncülük görevi üstlenenlerden birisi de Belediye Başkanı Nurullah Cahan oldu. Hergün binlerce Uşaklıyla birlikte sabahın erken saatlerine kadar nöbet tutan Başkan Cahan Uşak halkına bir teşekkür mesajı yayınladı. Darbe olsaydı geri dönüşü olmayan sancıların yaşanacağını vurgulayan Cahan, “15 Temmuz 2016 tarihi ülke tarihine kara leke olarak geçmekle birlikte demokrasinin ve demokrasiye inananların bayramı olarak da tarihin sayfalarına nakşedildi. Geçmişini bilen milletimiz ve hemşehrilerimiz, sağ sol demeden, mezhep ve din gözetmeden alanlara aktı. Bugün hala sabah saatlerine kadar nöbet tutuluyorsa, bunun tek nedeni demokrasi bilincinin damarlarımıza kadar işlemesidir. Bu nedenle bizlerle birlikte kader arkadaşlığı yapan tüm vatandaşlarımıza minnet duyuyoruz”

Darbe olsa ne olurdu

Darbe olursa kentin ve ülkenin yaşanabilir olmaktan çıkacağını ve telafisi mümkün olmayan sonuçların olacağını bildiren Cahan, “Eğer bugün bir darbe gerçekleşmiş olsaydı mikro ölçekte kentimize baktığımızdan anlatılması mümkün olmayan acılar yaşayacaktık. Mutlu insanların yaşaması hedefiyle çıktığımız yolda mutsuzluk hakim olacaktı. Belediyecilik anlamında yaptığımız ve yapacağız her şey hükümsüz kalacaktı. Bitirdiğimiz parklarda çocuk sesleri ve kuşların cıvıltısı yerine ölüm sessizliği olacaktı. Çocuklarımız olması gereken eğitim yuvalarında değil, kapalı pencerelerin arkasında karanlığa mahkum olacaktı. Yollarımız bomboş araçların geçmediği, postal ve tankların gürültüleriyle uğuldadığı bir şekle bürünecekti. Sokakların sessizliğinde kapı önlerinde dost sohbetleri yapılamayacak, umutsuzluk hayatımızın en büyük gerçeği olacaktı. Kısacası hayatımızın tüm renkleri bitecek. Siyah renk bugünümüze ve geleceğimize hakim olacaktı. İşte bu gerçekliği bilen tüm hemşehrilerimize destansı mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Fatma Altınay Mevlüt Altınay Naile Altınay Himmet Altınay İsmail Altınay Kudret Altınay Sabahattin Altınay Halil Altınay Sıdıka Altınay ​Eğitim İçin Elimizi Her Zaman Taşın Altına Koyarız
uşak belediyesi nurullah cahan on binler demokrasi darbeye karşı tek yürek