Haberler

DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ ZENGİN DONATILARIYLA TAM NOT ALDI

508
3-03-2024

Şehrin dört bir yanında birçok kapsamlı üst yapı projesini hayata geçiren Uşak Belediyesi, Dikilitaş Millet Bahçesi’ni de kısa süre önce kullanıma sunmuştu. Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda yapılan Dikilitaş Millet Bahçesi, bugün düzenlenen törenle resmi olarak açıldı. Alanın barındırdığı imkânlar ve görsel güzellikler vatandaştan tam not aldı.

Açılış törenine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekilleri Fahrettin Tuğrul ile İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Marka bir kent inşa etmek için ekibiyle beraber gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Çakın, vatandaştan aldığı destekle bu yolda daha güçlü yürüdüklerini belirtti.

DİKİLİTAŞ MAHALLESİ İÇİN ÖNEMLİ KAZANIM

Birinci etap olarak yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda yapılan çalışmalar sonucunda yepyeni bir yeşil alana dönüşerek vatandaşlara kapılarını açan Dikilitaş Millet Bahçesi, her ihtiyacı karşılayan alanlarıyla günün her saati canlı kalıyor. Sağladığı imkanlar ve görsel güzellikleriyle göz dolduran bölgede; kamelyalar, süs havuzu, çocuk oyun alanı, 300 metrelik yürüyüş ve koşu parkurunun yanı sıra spor aletleri bulunuyor. Öte yandan peyzaj çalışmaları ve modern kent mobilyalarıyla görsel açıdan öne çıkan Dikilitaş Millet Bahçesi; modern yapısı ve donanımı ile gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir etüt merkezine ve vatandaşların sosyalleşirken keyifli vakit geçirebileceği bir sosyal tesise ev sahipliği yapıyor.

BAŞKAN ÇAKIN, “ZORLU BİR SÜREÇTİ, SONUCU GÜZEL OLDU”

Konuşmasına yoğun kalabalığı vurgulayarak başlayan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Dikilitaş yine bizi yanıltmadı. Dikilitaş yine bizi yalnız bırakmadı. 22 senedir AK Parti’mizi, Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadığı gibi yine bizim yanımızda oldu ve 31 Mart yerel seçimlerinde de yine AK Parti diyeceğine gönülden inanıyoruz. Bugün buradaki coşku bunun zaten kanıtı. Biz de güzel mahallemize, bu güzel millet bahçemizi kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Dikilitaş Millet Bahçesi alanının bir kısmının karayollarına ve bir kısmının da özel idareye bağlı olduğu için kolay bir süreç geçirmediklerini belirten Başkan Çakın, “Uzun süren görüşmeler ve müzakereler neticesinde buranın Dikilitaşlı hemşerilerimize nefes olması için anlaşmaya vardık. Hızlı bir şekilde Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüklerimizle birlikte çalışmalarımızı tamamladık. Hem çocuklarımızın hem de büyük küçük demeden herkesin ailece keyifle vakit geçirebileceği bir alanın birinci etabını sizlerin hizmetine sunduk. Kalitesi ve fiyatlarıyla Türkiye’de örnek olan sosyal tesislerimizin bir şubesini de alana kazandırdık. Aynı zamanda gençlerimizin ders çalışabilmeleri için kentimizin dört bir yanına kazandırdığımız Genç Kuşak Etüt Merkezlerimizden bir tanesini de Dikilitaş Millet Bahçemizin içerisine inşa ettik.” diye konuştu.

ÇAKIN, YENİ PROJELER İÇİN 31 MART SONRASINI İŞARET ETTİ

Karayolları ile yapılan protokol çerçevesinde Dikilitaş Millet Bahçesi’nin genişletileceğini ifade eden Başkan Çakın, 14.000 metrekarelik ikinci etapla birlikte parkın İzmir-Ankara Karayolu’na kadar uzanan geniş bir yapıya kavuşturulacağını dile getirdi.

“Yeni dönemde de Dikilitaş Mahallemize pek çok güzel hizmeti getirmek için hazırlıklarımızı gerçekleştirmiş durumdayız.” diyen Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın; ilki Karaağaç Mahallesi’ne kazandırılan kapalı pazar yeri ve düğün salonunun ikincisini de Dikilitaş’ta hayata geçireceklerini paylaştı. Yapılacak tesisin yüksek kalite ve çok uygun maliyetiyle öne çıkacağını ifade eden Çakın, ‘Uşak halkı her şeyin en güzeline layık’ vurgusu yaparak, “Biz yaparsak en güzelini yaparız. Zira yaparsa AK Parti yapar. Biz hayal satmıyoruz, yaptıklarımızı söylüyoruz ve yapacaklarımızın teminatı yaptıklarımızdır diyoruz.” ifadelerini kullandı. Çakın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet desteği ile çok sayıda projenin kente kazandırıldığını ekledi.

Açılışta AK Parti Uşak Milletvekilleri Fahrettin Tuğrul ile İsmail Güneş ve AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar da konuşma gerçekleştirdi. İşte konuşmalardan satırbaşları:

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul:

“Çok ciddi ve güzel emekle gerçekleşen Dikilitaş Sosyal Tesisleri projemizin 1. etabının açılışını siz değerli hemşerilerimizle birlikte gerçekleştirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bundan sonraki süreçte de mahallemize yapılan hizmetler kat be kat artarak devam edecek.”

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş;

“Dikilitaşlı hemşerilerimizin ihtiyacı olan ve Dikilitaş’a değer katacak bir projemizin daha tamamlanmış olması bizleri çok mutlu etti. Siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız nice projelerimiz ile daha çok buluşacağız.”

AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar;

“İlimizin ihtiyacını karşılayan projelerin bir yenisini de Dikilitaş Mahallemize kazandırdığı için öncelikle Uşak Belediye Başkanımız ve AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayımız Mehmet Çakın’a teşekkür ediyorum. Şehrimizi kalkındıracak bu güzel projenin bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: İLK AKILLI DURAK YERİNİ ALDI Dikilitaş Mahallesi Sakinlerinden, Ayşe Yıldız ÖZKAN YALIM GÖREVİ TESLİM ALDI İLK İFTAR SOFRASI DİKİLİTAŞ'TA KURULDU UŞAK MİLLET BAHÇESİ 2. ETABI ŞEHRİN KALBİNDE İMZA OLACAK ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ; DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ Seyfettin Zengin Uşak Merkez Dikilitaş Mahallesi'nden Hatice Karabulut HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR
uşak uşak belediyesi açılış tören mehmet çakın dikilitaş millet bahçesi