Haberler

​Dokuzsele Projesi'nde 2016 Müjdesi

3763
15-01-2016

Dokuzsele Projesi’nde 2016 Müjdesi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Dokuzsele Deresi Islah Projesi kapsamında yapılan çalışmaların olumlu seyir ettiğine vurgu yaparken, “İlimiz kentimizin gerdanlığı olacak projeyle daha da güzelleşecek ve yeni sosyal alanlar ortaya çıkacak” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı  Nurullah Cahan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni inceledi. Başkan Cahan’a Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtana, Uşak Belediyesi birim müdürleri katıldı. Bölge halkının da eşlik ettiği incelemelerde projenin son durumu mercek altına alınırken, projenin kısa sürede biteceği konusunda müjdeler verildi.

Herşey yolunda

“Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde her şey olunda gidiyor” diye konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Proje kapsamında Çokkozlar Mevkisinde kuzey çevre yolu bağlantısını sağladık. Aynı zamanda bölgede ıslah konusunda çalışmaların bittiğini gördük. Yağışların arttığı bu dönemde deremizin suyu taşır halde olduğunu müşade etme imkanına sahip olduk. Projemizin yaz aylarında da su tutabilmesi için Sorkun Köyü civarında yeni bir baraj yapıyoruz. Bu sayede yaz aylarında da deremizin su tutar şekilde olmasına vesile olacağız” dedi.

30 milyon TL’lik yatırım

Projenin 2016 yılında bitirileceğini ve kente projeyle yeni sosyal alanlar kazandırılacağını ileten Cahan, “Dokuzsele Deresi 30 milyon TL’lik bir projedir. İlimizin gerdanlığı olacak projemiz her anlamda ilerlemektedir. Projemiz Çokkozlar mevkisinde olduğu gibi Ankara İzmir Karayolu ve Yeni Devlet Hastanesi kısmını da bitirdik. Şu an şehir içinde proje kapsamında kamulaştırdığımız yapıları yıkıyoruz. Yıkımlar bittikten sonra nisan ya da mayıs gibi şehir içindeki kısımları da bitireceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun önderliğinde DSİ ile ilimize güzel bir proje hediye etmiş olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

0.0
Son Düzenlemeler: 15 Ocak, 2016
İlgili İçerikler: ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE MERAK EDİLENLER CEVAP BULDU UŞAK'A DEĞER KATACAK PROJELERİN AÇILIŞ MÜJDESİ GELDİ ENGELLİ HAFTASINDA BAŞKAN ÇAKIN'DAN YENİ TESİS MÜJDESİ Konu Su Projesi'nde hediyeler sahibini buldu BAŞKAN CAHAN'DAN BAYRAM MÜJDESİ Uşak'ta 20 bin metrekare alana yeni bir park müjdesi Başkan Cahan'dan down sendromlu çocuklara istihdam müjdesi Aşigolara Yeni Stat Müjdesi Uşak'a Tarhana Festivali Müjdesi
uşak belediyesi nurullah cahan inceleme dokuzsele deresi müjde 2016 çalışmalar ıslah uşak kazanacak