Haberler

​Dolandırıcılar Bu Defa da Şehitler Üzerinden istismara Kalkıştı

2336
3-08-2016

Dolandırıcılar Bu Defa da Şehitler Üzerinden istismara Kalkıştı

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ telefon dolandırıcılarının Belediyenin ismini kullanarak şehitler adına para toplamaya çalıştıklarını kaydederken, “Hemşehrilerimiz bizim adımıza para isteyenlere itibar etmesinler ve hemen ihbar etsinler” dedi.

Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana birçok büyük belayla karşılaştı. Bir yandan FETÖ Terör Örgütünün darbe kalkışması, diğer yandan hain terör örgütü PKK ile mücadele sürerken, bu mücadelede şehitler verildi. Uşak’ta teröre iki şehit verdi. FETÖ Terör Örgütü’nün darbe kalkışmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın koruma polisi olan Mehmet Çetin şehit olurken, Bingöl’de PKK’nın tuzağıyla Uşaklı Abdullah Bıyık’ın şehadet haberiyle bir vatan evladının daha acısını yaşandı. Üzücü olayların akabinde fırsat kollayan dolandırıcılar ise bir kez daha ortaya çıktı. Daha önce defalarca Belediye ismini kullanarak para talep etme suretiyle dolandırıcılık yapmaya çalışanlar, bu defa da şehitler üzerinden telefon dolandırıcılığı yapmaya teşebbüs ettiler. Dolandırıcılar son oyununda şehitler adına yardım yapılacağı ve bu yardımları belediye kanalıyla yapılacağını belirterek telefonla iş adamları ve vatandaşlardan para istediği ortaya çıktı.  

Şehitlerimiz üzerinden istismar

Bu konuda Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ Uşaklıları uyardı. Belediyeden kimsenin telefonla para istemeyeceğini aktaran Uludağ, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Güzel vatanımızın birliğini ve dirliğini istemeyen şer odakları gerek darbe kalkışması, gerekse terör olaylarıyla bütünlüğümüze kast etmek istemektedir. Hepsinin maşası aynı ellerde olduğunu düşündüğümüz hainler bilmelidir ki milletimiz asla bu oyunlara gelmez. Alçaklıklara karşı devletimiz ve milletimiz en güzel cevabı verirken, maalesef şehit haberleri ile üzüntüye boğulmaktayız. İlimiz de iki vatan evladının şehit acısını almıştır. Hepimizin evlatları olarak saydığımız şehitlerimiz içinse elimizden geleni yapmaktayız. İşte tam da bu nokta da ahlaktan yoksun dolandırıcılar şehitlerimiz üzerinden nemalanma gayreti içine girdiler. Biz bu konuda asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

İhbar etsinler

Şehitlere yardım bahanesiyle Belediyenin kurumsal isminin kullanılması suretiyle para istendiğine dikkat çeken Uludağ, “Dolandırıcılar bu defa bizim en hassas olduğumuz noktalardan birisi olan şehitlerimiz üzerinden vatandaşlarımızı kandırmak istemektedir. Şehitler adına yardım kampanyası yapıldığını ve bunun Belediye kanalıyla gerçekleştirildiğini belirten dolandırıcılar yüklü meblağda para istemektedir. Hemşehrilerimiz asla bu tür gelen telefonlara itibar etmesinler. Kurumumuz kimseden bu şekilde para talep etmemektedir. Bu şekilde bir teklifle karşılaşan hemşehrilerimiz Polis İmdat Telefonu 155 ve Uşak Belediyesi’nin 221 40 00 numaralı telefonuna ihbar etsinler” diye konuştu.  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Banaz Şehitler Mahallesi'nden Ayşe Yüksel Banaz Şehitler Mahallesinden Zeynep Arıkum Başkan Mehmet Çakın'dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET UŞAK'TA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ ​Kurtuluş ve Demokrasi Şehitleri Turnuvası Başladı Uşak'ta 15 Temmuz Şehitleri Anıldı ​On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Buluştu ​Uşak Belediyesi'nden Demokrasi Şehitlerine Ahde Vefa Resmi Maskot Efe Can İlk Defa Çocuklarla Buluştu
uşak belediyesi hakan uludağ şehitler uyarı dolandırıcılar