Haberler

Geleceğin Ses Sanatçıları Uşak'ta Yetişiyor

2675
17-01-2017

Geleceğin Ses Sanatçıları Uşak’ta Yetişiyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ta sanatın gelişmesi adına projelere önem verdiklerini ve bu tür çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Uşak Belediyesi, Uşak’ı kültürün ve sanatın merkezi haline getirmek adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kısa süre önce kurulan Sanat Akademisi bünyesinde 17 Aralık’ta yapılan sınavla 20-50 yaş arası yetişkinlerin oluşturduğu Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları kuruldu. Bunun akabinde ise Çoksesli Çocuk Korosu seçmeleri ile 52 öğrencinin arasından seçilen 8-12 yaş grubundan 28 çocuk Uşak Belediyesi Sanat Akademisi bünyesine kazandırıldı. Seçmeler, alanında uzman ve donanımlı ses hocaları ve Sanat Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Mutlu Keklik eşliğinde gerçekleştirildi. Akademi faaliyetleri içerisinde enstrüman kursları ile geleneksel ve modern müzik aletlerinin öğretilmesi de hedefleniyor.  

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kurmuş oldukları Sanat Akademisi bünyesinde güzel işler yapmaya başladıklarına değinirken, “Şehrimizde sanatın ve sanatçının hak ettiği değere kavuşması adına çalışmalarımız sürüyor. Kısa süre önce kurduğumuz Sanat Akademisinde planlandığı gibi önce Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları kuruldu. Daha sonra ise çocuklarımızdan oluşan korolar için faaliyetlere başladık. Sanatın Belediyesi olma yolunda dolu dolu çalışmalar ile yolumuzda ilerliyoruz. Sanata desteklerimiz devam edecek. Bu doğrultuda yapılması gerekenleri yapmaya hazırız” ifadesini kullandı.

İlimizde yeteneği olan vatandaşları akademiye kazandırmak adına çalışmaların devam edeceğini söyleyen Sanat Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Mutlu Keklik, “Bünyemize kazandırdığımız çocuklarla hafta sonları, yetişkinlerle ise hafta içleri Atatürk Kültür Merkezi Sanat Akademisi bölümünde eğitim çalışmalarımız olacak. Ulusal ve Uluslar arası festivallere katılmak hedeflerimizin başında geliyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla ve sanata gönül veren hemşehrilerimizle müzik dolu güzel anılar biriktirerek Uşak Belediyesi Sanat Akademisi olarak iz bırakmak istiyoruz. Belirli aralıklarla bu tür sınavları yeniden yapacağız ve duyurularımızı sosyal medya aracılığı ile bildireceğiz” açıklamasında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ TEKNOPARK'A ÇIKARMA YAPTI GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI SERTİFİKALARINI ALDI UŞAK BELEDİYESİ ENGELLİ GENCİN GELECEĞİNE IŞIK OLDU UŞAK BELEDİYESİ GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYOR ​Uşak Futbolunun Geleceğini Emin Ellere Bırakacağız Cahan, "Sanatçılarımız Kentimizin Tanıtımına Katkı Sağlıyor"
uşak belediyesi nurullah cahan sanat sanat akademisi çoksesli çocuk korosu akm