Haberler

​Genç Girişimcilerimize Her Zaman Destek Olacağız

2551
3-05-2016

Genç Girişimcilerimize Her Zaman Destek Olacağız

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin ekonomisinin geleceğinde önemli bir noktada olacak genç girişimcilere desteklerinin devam edeceğine işaret ederken, “Girişimcilerimizle ortak akılda buluşarak kentimize büyük katkılar sağlayacağız” dedi.

Uşak Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Genç Girişimciler Kurulu 1.İstişare Toplantısı  yapıldı. Uşak Belediyesi öncülüğünde Kayaağıl Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda genç girişimcilerin kent ekonomisine katkıları ve yapılacaklar masaya yatırıldı.

Genç girişimcilerle daha güzel yerlere

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Genç girişimcilerle kentin ekonomik geleceğine olumlu etkide bulunmak istiyoruz” dedi. Cahan, “Uşak genç girişimcilerimizle daha güzel noktalara gelecek. Ecdadımızın bize bu vatanı bu denli güzel bıraktığı gibi genç girişimcilerimiz de emin adımlarla yürüyerek Uşak’ı hak ettiği yere taşıyacak. Uşak girimciliği ile ayakta kalmış ve ilkleri başarmış bir şehirdir. Buradaki oluşum da kentimizin girişimcileri konusunda hala ilkleri başaracak kapasitede olduğunu göstermiştir. İlimiz son zamanlarda dışarıdan bakıldığında her anlamda ilgi gören ve beğenilen bir kenttir. Biz de Belediye olarak genç girişimcilerimizin yanında olacağız ve destek vermeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Girişimcilerin önlerini açmak adına kurslar açtıklarına dikkat çeken Cahan, “ Bilindiği gibi Belediye olarak girişimcilik kursunu açtık. İlimizdeki genç girişimci potansiyelini ortaya çıkardık. Açtığımız kurslara yapılan başvuru sayısıyla ilimiz tarihinin en büyük talep alımlarından birisi gerçekleşti” diye konuştu.

Kent cazibe merkezi oluyor

Uşak’taki projeler hakkında da bilgi veren Cahan şunları belirtti: “İlimiz TUİK verilerine göre sosyal yaşam konusunda ikincidir. Yine TUİK verilerine göre yaşanabilir kentler sıralamasında altıncıyız. Bunlar azımsanmayacak başarılar olsa da yetmez diyoruz. Bu nedenle ilimizde topyekün çalışmalara başladık. Kent Park Projesi’yle yeni kent meydanını oluşturacağız.  Bu konuda önümüzdeki yıl yıkımları bitirerek kısa sürede projeyi hayata geçireceğiz. Kentsel Dönüşüm Projesiyle kentimizin yeni caddesini ve yaşam alanlarını ortaya çıkaracağız.  İlimiz dışından gelen misafirlerimiz yeni cazibe merkezimizde ağırlayacağız. Battı çıktı projelerimiz ilimizin trafiğini rahatlatacak. Gelecek dönemde de hastane ve KİPA kavşağında da battı çıktı projesini hayata geçireceğiz. Kentimize kent havası verecek işlere de imza atıyoruz. Kent ışıklandırmalarıyla kent havasını yakalıyoruz. Kent içi çevre yollarını da bitiriyoruz. Mahalle konaklarımızda başarıyla ilerliyoruz. Pazar yerlerimizin birisini bitirdik, diğerlerinin ise yakın zamanda yapımına başlanacak. Buna benzer birçok projemiz hayata geçti”

Gelecekte otel yatırımını bekliyoruz

Genç girişimcilere gelecekte yapması gereken yatırımlar konusunda ipuçları da veren Cahan, “Şu an Kayaağıl tesislerinde bulunuyoruz. Toplantımızı yeni bitirdiğimiz market ve restoranda yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bölge günden güne gelişiyor. Termal konusunda bölgenin parlayan yıldızı olacağız. Gelecekte burada oteller olmasını bekliyoruz. Özellikle genç girişimcilerimizin gelecekte bu tür yatırımlar yapmasını ümit ediyorum. Bu vesileyle toplantıya katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi.

Desteklerle başaracağız

Uşak Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Alperen Cinci ise amaçlarının Türkiye’nin önemli markalarını Uşak’tan çıkarmak olduğunu anlatırken, bu konuda Başkan Nurullah Cahan’ın destekleriyle başarıya ulaşacaklarına değindi.

 Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve genç girişimciler kurulu üyeleri birlikte pasta kestiler.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Akile Zaman TEKERLEKLİ SANDALYE VE BOYUN DESTEKLİ TEKERLEKLİ SANDALYE ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU UŞAK BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK KIZILAY'IN KAN VERME KAMPANYASINA UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DESTEK Uşak Belediyesi'nden Steril Maske Üretimine Destek Uşak Belediyesi Geleceğe Yapılan Yatırıma Destek Oldu ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 'GÖNÜL TRAŞI PROJESİ'NE TAM DESTEK BAŞKAN ÇAKIN NET KONUŞTU: 3. SANAYİ SİTESİ'NİN YAPIMINA TAM DESTEK UŞAK BELEDİYESİ DESTEKLİ 3. GELENEKSEL BAHARA MERHABA TENİS TURNUVASI SONA ERDİ Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan İlan
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir destek genç girişimciler istişare toplantısı